Logo
16 Жовтня 2020, 20:05
Теги: подорожі

Подорожі недоступні: Україна в "сірій зоні" для Європи

Україна поки що не відповідає жодному з трьох європейських критеріїв щодо контролю за поширенням коронавірусної хвороби, які б дозволяли українцям подорожувати до Європи.

Про це повідомив головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу у відповідь на запитання, за яких умов українці зможуть подорожувати Європою, інформує Українська правда.

Ляшко зазначив, що цього тижня Рада Євросоюзу прийняла єдині підходи й індикатори для тих, хто подорожує між країнами європейського регіону. Ключові показники: охоплення тестуванням, захворюваність (інцидентність), частка позитивних результатів серед ПЛР-протестованих.

На їх підставі встановлюють рівні епідеміологічної небезпеки - у Європі це: зелений, жовтий чи червоний, а також сірий - для країн, які не відповідають показнику охоплення тестуванням.

Країни, які не досягають показника в 300 тестів на 100 000 населення, потрапляють у сіру зону і не можуть користуватися правилами для інших епідзон.

Частка позитивних тестів повинна бути менш як 4%. В Україні позитивних тестувань - 18%.

Інцидентність у Європі для зеленого рівня епідемічної небезпеки має бути 25 випадків на 100 000 населення. За словами Ляшка, для України "цей показник недосяжний" зараз, бо становить 179 випадків на 100 000 населення. 

Регіони з "зеленим" рівнем епіднебезпеки не матимуть обмежень на пересування Європою, а країни з помаранчевого та червоного рівня - матимуть обмеження.

"В Україні сьогодні перетин державного кордону іноземцям та особам без громадянства заборонено без наявного поліса страхування. Також після перетину кордону самоізоляції підлягають іноземці, які приїжджають, а також українці, які повертаються додому з країн з високим рівнем епідемічної поширення коронавірусної хвороби, високим рівнем є рівень, який більше, ніж в Україні, - цей показник переглядається раз на 7 днів. На самоізоляцію можна не йти тільки в тому випадку, якщо є негативний тест полімеразної ланцюгової реакції, проведений впродовж 48 годин до моменту перетину кордону або після перетину кордону", -  розповів Ляшко.