Щонайменше 7 країн, які є членами НАТО, виступають проти вступу України до Альянсу Зеленський: Україна не хоче повертати собі ядерну зброю, але натомість має отримати «безпекову парасольку». Німеччина і США є одними з найбільших держав, які не поспішають запрошувати Україну в блок.
Про це пише Politico з посиланням на власні джерела.
«На сьогодні Альянс не дійшов до того моменту, коли він готовий запропонувати членство або запросити Україну», — сказала посол США в НАТО Джуліанна Сміт, яка покидає свій пост.
Німеччина і США не єдині блокатори. Йдеться також про Угорщину та Словаччину, які є загалом проросійськими. Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав план перемоги, у якому є пункт про вступ України до НАТО, «більш ніж жахливим». А премʼєр Словаччини Роберт Фіцо в жовтні заявив, що дозвіл Україні приєднатися до НАТО «буде хорошою основою для третьої світової війни», і пообіцяв, що «ніколи не погодиться» на це. Про третю світову говорив і канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Бельгія, Словенія та Іспанія зараз не виступають публічно й активно проти України в Альянсі через «гучну»позицію США та Німеччина. Politico пише, що як тільки членство «наблизиться до реалізації, вони почнуть заперечувати ідею про Україну в НАТО більш публічно.
Балтійські країни та Польща підтримують вступ України до Альянсу. Польський премʼєр-міністр Дональд Туск заявив, що його країна виступає за «відкриття перспективи НАТО для України».
Водночас джерела Politico кажуть, що ні США, ні Німеччина не виключають можливого вступу України до Альянсу.
Більшість європейських країн не підтримають запрошення України до НАТО в короткостроковій перспективі. Будь-яка майбутня пропозиція щодо членства в Альянсі також буде повʼязана із впровадженням в Україні антикорупційних реформ.