Logo
21 Листопада 2020, 12:26
Теги: штраф

Поліція не одразу штрафуватиме за відсутність маски — почнуть із зауважень

Відсьогодні, 21 листопада, в Україні почнуть діяти нові санкції за порушення карантину, проте поліція працюватиме на профілактику.

Про це повідомив голова Національної поліції Ігор Клименко, пише Громадське.

Він зазначив, що, відповідно до нововведень, поліціянти тепер можуть не лише складати адміністративні протоколи за порушення карантину, а й на місці виносити рішення стосовно людей, котрі перебувають у громадських будівлях чи транспорті без надягнутих масок або респіраторів.

«Але першочергово поліцейські діятимуть превентивно, тобто спершу зроблять зауваження. І лише у випадку відмови будуть документувати дії правопорушника», — роз’яснив Клименко.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 19 листопада підписав закон про адміністративну відповідальність за перебування в громадських закладах і транспорті без засобів особистого захисту.

Закон передбачає штрафи за неносіння масок у громадських місцях під час дії карантину. Маска повинна закривати ніс і рот, виготовлена вона може бути самостійно.

Тепер через «перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без респіратора чи захисної маски» можна отримати штраф від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів, тобто від 170 до 255 грн.

Про громадські місця згадується в законі про тютюнопаління. Там вказано:

Громадське місце — частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу. Зокрема під'їзди, підземні переходи, стадіони. 

Радник із питань правової політики, адвокат Максим Костецький розповідав нам, що звичайна вулиця не може вважатися громадським місцем.