Logo
8 Вересня 2020, 11:27

Поліція перевірить висловлювання міського голови Франківська Руслана Марцінківа про геїв

Уповноважений ВРУ з прав людини звернулася до керівництва Нацполіції щодо перевірки висловлювань мера Івано-Франківська на наявність ознак розпалювання ворожнечі і ненависті стосовно представників ЛГБТІ-спільноти.

Зініціювала перевірку уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова, пише Типовий Франківськ.

Результати моніторингу стану дотримання принципу недискримінації у всіх сферах суспільних відносин, здійснюваного Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини засвідчили, що в Україні зберігається високий рівень упередженості до представників ЛГБТІ-спільноти. Зазначене проявляється в численних випадках дискримінації, порушеннях права на особисту недоторканість, на повагу до людської гідності, свободу слова та мирних зібрань, а також у вчиненні злочинів на ґрунті нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

Однією з причин формування нетерпимості та ксенофобії щодо представників вказаної групи осіб є поширення мови ворожнечі у повідомленнях ЗМІ, а також у заявах публічних осіб.

Так, за інформацією, оприлюдненою у ЗМІ, мер м. Івано-Франківськ Руслан Марцінків у своєму передвиборчому інтерв’ю вкотре вдався до гомофобної риторики, заявивши, що «Гей не може бути патріотом».

Подібні публічні висловлювання вказаної посадової особи є прикладом підбурювання до дискримінації, формування ксенофобських настроїв в суспільстві та розпалювання ворожнечі та ненависті щодо представників ЛГБТІ-спільноти.

Уповноважений ВРУ з прав людини зауважує, що відповідно до статті 68 Конституції України обов’язком кожної людини є не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Стаття 24 Основного Закону, стаття 7 Загальної декларації прав людини, стаття 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і Протокол № 12 до цієї Конвенції забороняють дискримінацію за будь-якою ознакою, а також передбачають обов’язок держави вживати всіх можливих заходів для запобігання та протидії цьому явищу. Також заборона будь-яких форм дискримінації встановлена статтею 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», а статтею 7 цього Закону встановлено, що основним напрямом державної політики щодо запобігання та протидії дискримінації є, серед іншого, виховання і пропаганда серед населення України поваги до осіб незалежно від їх певних ознак, поширення просвітницької діяльності у цій сфері.

З огляду на зазначене, Уповноважений ВРУ з прав людини звернулася до керівництва Національної поліції України щодо перевірки вищевказаного повідомлення Руслана Марцінківа, зокрема з огляду на наявність ознак розпалювання ворожнечі і ненависті стосовно представників ЛГБТІ-спільноти.