Як протидіяти насильству в сімейному середовищі та допомогти постраждалим від цього негативного явища - теми сьогоднішньої пресконференції, яка відбулася у виконкомі Івано-Франківської міської ради.
Організатори мали на меті акцентувати увагу громадськості на механізмах та координації дій суб’єктів, відповідальних за реалізацію державної політики з питань запобігання домашньому насильству, повідомляє пресслужба поліції області, передає Типовий Франківськ.
Вагома роль у цій сфері належить поліції. Як зазначила начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Івано-Франківській області Алла Бойчук, поліцейські завжди першими реагують на такі факти. Цьогоріч до поліції Прикарпаття надійшло близько 2 тисяч повідомлень такого роду, і це значно більше, ніж у минулому році.
Таку статистику можна пояснити введенням в дію нового закону про запобігання та протидію домашньому насильству.
Відповідно до нього, діти, які бачили насильство, також визнаються потерпілими.
«Потрібно не мовчати, говорити, інформувати, працювати у школах, співпрацювати з психологами, проводити тестування та обстеження дітей, щоб розуміти, як діти сприймають негаразди в сім‘ї, адже причини насильства бувають різними», - каже поліцейська.
Крім того, за словами Алли Бойчук, щоб попередити випадки вчинення насильства в сімейному середовищі неповнолітніми працівники поліції регулярно здійснюють просвітницьку роботу з учнівською та студентською молоддю, проводять зустрічі з батьківськими та педагогічними колективами.