Поливаний понеділок – другий день Великодніх свят, понеділок після Великодня, називається ще "обливаним понеділком", бо цього дня, за стародавнім звичаєм, хлопці обливають дівчат водою — "очищаються". Тому, поливаний понеділок – від обряду обливання дівчат водою, а волочильний понеділок — від волочильні, тобто ритуального обходу односельців на перший день Великодня.
Другого дня (по Великодні), ще на світанку, ходять парубки-обливальники по тих хатах, де є дорослі дівчата. У сучасності, звичайно, "поливаний понеділок" несе відмінний від культурного значення характер.
У Великодній понеділок "хлопці дівчат очищають", тобто обливають холодною водою. Вважалося, коли хлопці хоча б одну дівчину не облили водою, то це для дівчини було б ганьбою. Дівчата приходили додому зовсім мокрі.
В Обливаний понеділок у деякиї регіонах України був поширений звичай, коли дівчата відкуплялися від хлопців писанками, щоб ті не обливали водою.
У сучасності, у більшій мірі, зберігся звичай поливати дівчат парфумами.
Обливати когось або самого себе водою на Великодньому тижні — це стародавній звичай, що пов’язаний з весняним очищенням водою.
Що не можна робити в Поливаний понеділок:
Не можна сумувати та думати про погане.
Не можна сваритися, лаятися і злитися.
Не можна дуже багато їсти.
Багато алкоголю також пити не можна.
Не можна сидіти вдома поодинці
Не можна займатися домашніми справами і будь-якою роботою.
Прикмети в Поливаний понеділок:
Перелітні птахи не співають – очікуйте заморозків.
Ранковий дощ – дощове літо.
Безвітряно, синє небо – найближчим часом бути дощу.
Ясна сонячна погода віщує таке ж літо.