Logo
21 Червня 2020, 19:23

Полтавська художниця провела арт-терапію для франківців

Три розмальовки розмірами два з половиною метри на півтора створила у Франківську художниця з Полтави, учасниця Національної спілки майстрів народного мистецтва України Роксолана Дудка.

Арт-терапію організували в межах проєкту, який підтримала Агенція США з міжнародного розвитку, повідомляє Суспільне.

Двічі лауреатка стипендії Президента України Роксолана Дудка отримала грант президента молодим діячам мистецтв. Розповідає, що три імпровізовані картини-розмальовки зроблені на ОСБ-плитах та об’єднані тематикою стихій: повітря, вода, земля.

На одну заготовку мисткиня витрачає до двох годин.

"Хотілося мінімізувати декор, елементи, щоб учасники могли доповнити самі не тільки кольором, а й сюжетністю. Тому є певне спрямування, я дала поштовх, бо часто, коли дитина бере пензлик і починає просто кола вести або рисочки робити, просто замальовувати. А коли є якісь такі розфарбованки, і цікавіше, і залучаєш фантазію – пташка перетворюється в рибку, рибка - в машинку і так далі. Дуже весело стає", - розповідає Роксолана Дудка.

Організаторка заходу Наталія Вишневецька розповідає, що арт-терапію проводять межах іншого проєкту. Таким чином хочуть розширити культурні зв’язки між митцями з усієї України.

"Цей захід – це резиденція в рамках проєкту, який був підтриманий Агенцією США з міжнародного розвитку. Ця частина проєкту спрямована на те, щоби створити дві резиденції, показати творчість людей з різних куточків України. Перший резидент був з Херсону, а Роксолана – з Полтави", - каже Наталія Вишневецька.

За її словами, цими розмальовками після закінчення проєкту прикрасять під’їзд одного зі старовинних будинків Івано-Франківська.