Logo
20 Травня 2024, 16:17
Теги: Азовсталь

Понад 900 захисників "Азовсталі" досі перебувають у російському полоні, - Прокопенко

Командир бригади Нацгвардії "Азов" підполковник Денис Прокопенко ("Редіс") заявив, що в російському полоні досі перебуває 900 військовослужбовців "Азову". Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, нагадавши, що два роки тому українські захисники отримали наказ від вищого військово-політичного керівництва країни - припинити оборону Маріуполя та вийти з території "Азовсталі" у полон.

"Минуло 2 роки. 2 роки спротиву понад 900 військовослужбовців 12-ї бригади спеціального призначення "Азов", котрі своїми відчайдушними діями врятували Україну, а зараз перебувають у російському полоні. Їхні імена не забуті. Сьогодні кожен наш бій, кожен постріл і кожен крок має на меті одне - повернути полонених азовців додому. І поки цього не станеться, ми не зупинимось і не припинимо боротьбу. Ми повернемо всіх. І визволимо кожного", - запевнив Прокопенко.

Він нагадав, що в результаті важких переговорів з РФ було досягнуто домовленостей щодо евакуації мирних жителів із заводу "Азовсталь". Сотні людей, які знайшли прихисток на території заводу, були врятовані. 

"Всі цивільні, які переховувалися від ворожих бомбардувань на "Азовсталі", лишилися живими. Остання цивільна особа залишила територію заводу 7-го травня 2022 року. Після цього Маріупольський гарнізон продовжував тримати оборону до відповідного наказу вищого командування", - наголосив командир "Азову".

За його словами, оборона Маріуполя врятувала Україну, проте ціною цього стали життя бійців бригади, які загинули під час міських боїв та внаслідок теракту в Оленівці, а також сотні військових, які вже протягом двох років перебувають у полоні. 

Крім того, Денис Прокопенко опублікував світлину, яка була зроблена під час перемовин на нейтральній території між підприємством "Комунальник" та металургійним заводом "Азовсталь" в Маріуполі у травні 2022 року.