Logo
2 Серпня 2020, 17:15

Понад три тисячі прикарпатців оштрафували за непристебнуті паски безпеки

Понад три з половиною тисячі постанов виписали прикарпатцям за непристебнуті паски безпеки.

Про це Суспільному розповіла керівниця сектору комунікації ГУНП в області Христина Максимчак.

Таку кількість протоколів Христина Максимчак пояснює тим, що патрульний поліцейський не може зупинити автівку для того, щоб просто перевірити, чи пристебнуті паски.Коли водій порушує правила дорожнього руху, тоді його зупиняють і вже бачать, чи пристебнутий ремінь безпеки.

"Але водії, зазвичай, кажуть, що щойно відстебнулися, поки їх зупиняли", - коментує речниця Нацполіції.

Всього за пів року працівники поліції винесли 3 562 постанови за те, що у водіїв чи пасажирів не були пристебнуті паски безпеки. З них - 500 постанов - працівники патрульної поліції, а решта – працівники груп реагування патрульної поліції.

Нагадаємо, штраф за непристебнутий пасок безпеки сьогодні складає 51 гривню.

За словами медика державної установи МВСУ в Івано-Франківській області Лесі Марковецької, важливо, щоб в автомобілі був потрійний комплекс захисту: паски безпеки, подушка безпеки та підголовники. Для дитини пасками безпеки служить автокрісло.

Ці чинники у 75% рятують життя громадян.

За пів року на Прикарпатті у ДТП травмувалося 23 дітей пасажирів.

"Думаю, що діти стовідостково їхали в автомобілі без автокрісел, - зазначає Христина Максимчак. – Від початку року поліцейські винесли 172 постанови за перевезення дітей без автокрісел. Сума штрафу складає 510 грн за перше порушення, за повторне – 850 грн".