Logo
26 Березня 2019, 21:14

Віктор Загреба: Попереджувальні манекени в Брошнів-Осаді шкодять безпеці руху

Спроба Брошнів-Осадської ОТГ покращити безпеку на дорозі не матиме позитивних результатів.

Про це у коментарі для «Галичини» повідомив керівник громадської організації Vision Zero Віктор Загреба.

За словами експерта, який має великий досвід у питаннях безпеки руху, є позитив в тому, що громади намагаються зробити щось, щоб підвищити безпеку своїх мешканців.

Як повідомляли раніше, На Прикарпатті біля пішохідних переходів встановили яскравих манекенів-школярів.

Однак, обраний шлях не призведе до бажаних результатів, навпаки може призвести до негативних наслідків.

«Якщо говорити про шлях вирішення, то ми ставимось до цього різко негативно. Такі речі ставились декілька років тому у Вінниці, їх проаналізували і вони зазнали дуже жорсткої критики. На перший погляд це здається чимось цікавим і хорошим, однак з точки безпеки руху це не принесе жодних результатів. Тому що цей ефект новизни швидко мине, водії, які регулярно їздять просто звикнуть до того, що там стоять ті ляльки і перестануть звертати на них увагу, перестануть скидати швидкість. Більше того ті ляльки так розташовані, що можуть собою закривати справжніх дітей, які стоятимуть на бордюрі, намагаючись перейти дорогу. На нашу думку, ефект може бути навіть негативний у довгостроковій перспективі через кілька місяців», - зазначив Віктор Загреба.

За його словами, такі дії не дозволені жодним нормативним актом України, не відповідають будівельними нормам та держстандартам.

«Не можна розміщувати такі об’єкти у безпосередній близькості до проїзної частини. Вони закривають огляд як водіям на дітей, так і дітям на автомобілі, які наближаються. Ми не рекомендуємо іншим громадам такого робити. Безпека руху це точна наука, це інженерна наука, там не потрібні якісь креативні рішення. Ці речі не працюють. Це якась імітація безпеки руху, а не справжня безпека. Щоб досягнути справжньої безпеки – потрібно робити перевірені речі: острівці безпеки, звуження проїзної частини, світлофори. Коли ви їдете у Німеччину чи Польщу ви не побачите креативу: там все дуже стандартизовано і дуже чітко працює», - підкреслив експерт.