За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я стан "осінньої депресії" переживає кожна 5 людина у світі. Вона давить і пригнічує людину, впливає не тільки на настрій, а й на фізичне здоров'я людини.
Вона рідко трапляється зненацька: зазвичай цей стан повторюється щороку в осінньо-зимовий період.
Втім, у сезонного розладу є і плюси: його можна вилікувати самостійно, без вживання антидепресантів і тривалих консультацій у психотерапевта. Дещо ви можете зробити, не чекаючи, поки поганий настрій накриє вас з головою. Профілактика – краще лікування, і починати варто сьогодні.
Типовий Франківськ підготував декілька парад:
🔷Поговоріть з другом.
Якщо вам здається, що у вас депресія, поділитися почуттями з людиною, якій довіряєте. Більшість людей почувається краще після розмови з тим, хто хвилюється за них.
🔷Займайтесь фізичними вправами.
Під час фізичної активності організм людини починає інтенсивно виробляти "гормони щастя" – дофамін, серотонін, окситоцин і ендорфін. Тож замість того щоб впадати депресію, краще регулярно займайтеся спортом!
🔷 Змініть режим дня.
Восени та взимку багатьом не вистачає сонячного світла і тепла, однак, щоб гарний настрій завжди залишався з вами, привчіть себе лягати й вставати раніше. Спочатку це здаватиметься складним. Але з часом помітите, що стали прокидатися набагато щасливішими та свіжішими.
🔷 Створіть в оселі затишок.
Новий та затишний вигляд вашого помешкання забезпечить хороший настрій та буде породжувати мотивацію. Щоб зробити квартиру більш затишною восени, підійдуть різні свічки, ковдри, подушки, свічники.
🔷Влаштуй собі день пригод.
Якщо ж найбільше тебе пригнічує сіра буденність, то прийшов час дня пригод! Варіантів безліч: взяти квиток у сусіднє, але незнайоме місто, і весь день його досліджувати; піти у розважальний центр та цілий день кататися на роликах тощо. Головна умова – кардинально змінити навколишнє оточення.
🔷Робіть щодня для себе щось приємне.
Нехай це буде чашка кави чи нова сорочка. Будь-що, що змусить вас посміхнутись.
Якщо Ви знаєте інші дієві способи, самі зіштовхувались з цією тимчасовою трудністю – пишіть в коментарі, дуже цікаво почути Вашу думку та Ваш досвід!