Logo
8 Лютого 2019, 18:03

Прикарпатці долучилися до ініціативи «Команда Порошенка» (фото)

Під час круглого столу в Івано-Франківську науковці, депутати та громадські активісти обговорили підсумки діяльності Президента за 5 років.

Ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда, депутат Івано-Франківської обласної ради Дмитро Дзвінчук, депутати Івано-Франківської міської ради та представники громадськості долучилися до ініціативи «Команда Порошенка».

Як зауважив Ігор Цепенда, потрібно говорити про досягнення останніх років. Як підсумок – ми маємо повернення України до європейської спільноти в багатьох напрямках.

«Ми доказали, що те надбання, яке сформоване в нашій історії, заслуговує тільки на повагу. І це є частина світової культури. Те, що зроблене за участі Президента – данина нашим предкам за те, що вони проливали свою кров. Це найважливіші моменти, які сьогодні визначають авторитет нашої держави. І тому дійсно нам потрібно об’єднати зусилля для того, щоб наступних 5 років були роками утвердження цих важливих політичних, духовних подій, які відбулися в українському державотворенні», - відзначив Ігор Цепенда.

За словами депутата облради Дмитра Дзвінчука, сьогодні чітко визначена європейська лінія розвитку країни як кандидата на вступ в Північноатлантичний Альянс. А країни-члени Європейського союзу спочатку проходили шлях в НАТО.

«В умовах війни та гібридної агресії, коли країна змушена оборонятися перед загрозами, яких не бачив світ, бо це новий тип війни, до якого не готова сьогодні світова громадськість. Україна змогла вистояти. Від добровольчих батальйонів до створення сильної армії - це якраз заслуга Президента, головнокомандуючого Збройних сил України. Ми нарешті маємо країну, яка за збройним потенціалом входить до найсильніших країн світу», - наголосив Дзвінчук.

Йшлося про те, що на міжнародній арені вдалося консолідувати та створити коаліцію, яка змогла чинити супротив агресору. Також в Україні спостерігається послідовність реформи у децентралізації влади, реформи в охороні здоров’я, освіти.

«Ми маємо ряд реформ, які змінять обличчя нашої країни і приведуть її до європейського обличчя. Це все робиться за сприяння і підтримки Президента та його команди», - резюмує Дмитро Дзвінчук.

Депутат міської ради Петро Шкутяк зауважив, що ситуація в країні коли Петро Порошенко став Президентом була доволі складною.

«На сьогоднішній день є реалізовано багато реформ і рішень, про які до того тільки говорили. До реальних механізмів і рішень не доходило – це і отримання безвізового режиму, це адміністративна реформа, яка знаходиться зараз чи не на стадії завершення. Основне – місцеві бюджети мають тепер значні кошти, яких ніколи раніше не мали, і якими можуть розпоряджатися. Ніхто й не сподівався, що настане такий час, що місто Івано-Франківськ зможе собі дозволити фінансувати будівництво моста, купувати заводи…», - аналізує Петро Шкутяк.

Керівник ГО "Права та Порядку" Петро Матейко додав, що сьогодні, як ніколи важливо згадувати уроки історії України.

«Нещодавно ми відзначали "День Соборності України" та річницю боїв під Крутами. Ці дві дати, є яскравим свідченням того, яким є відважним та сміливим український народ на шляху боротьби за свою незалежність. Та водночас це є свідченням того, яку велику ціну покоління майбутнього понесли за помилки поколінь минулого. Маю на увазі зараз - втрату Незалежності, голодомор, радянські табори», - зауважує Петро Матейко.