Цю знахідку помітила активістка Марія Козакевич,тож вона попросила знову викопати їх, щоб встановити їхню цінність, адже на цьому місці проходили мури Бастіону.
Сьогодні, на Валах провели прес-конференцію, щоб розповісти громадськості про знахідку, пишеБліц-Інфо.
За словами начальника відділу охорони культурної спадщини Володимира Ідака, "будинок садівника" до якого проводять комунікації споруджений на кінці XIX поч. XX століття. Однак він немає жодного відношення до комплексу Палацу Потоцький. Адже він знаходиться за стінами комплексу. Це приватна власність, що має статус житлового будинку.
Ідак зазначив, що дозвіл на проведення комунікацій видав департамент житлової, комунальної політики та благоустрою, а від департаменту архітектури підписав геодезист. Тож тут немає жодного порушення закону.
"За моєї пам’яті Вали ще не розривали. Вся справа в тому, що наші вали не мають жодного охоронного статусу, так само, як і сам Палац Потоцьких", - додає Ідак.
Керівник ДП «Культурна спадщина Прикарпаття» Інституту археології Національної академії наук Василь Романець оглянувши знахідку зауважує, що це каміння з Вовчинецьких гір.
«Його вручну обробляли для облицьовування земляних валів Станіславської фортеці. Вони мають історичну цінність, як один з елементів фортеці. Потрібно дивитися де межа цієї стіни, адже велика ймовірність того, що таких каменів тут багато», - зазначає Романець.
Міський голова Руслан Марцінків на своїй сторінці у мережі зауважив, що важливо аби під час проведення подібних робіт залучалися археологи для можливого виявлення цінних знахідок
«Ситуація яка склалася вимагає ретельного та відповідального підходу, адже все частіше наше місто показує приховані таємниці минулого. Місто має свої «таємниці» і ми повинні їх поважати», - акцентував Марцінків.
В подальшому за словами Марії Козакевич каміння планують передати на зберігання у музей. Окрім того ініціативна група хоче зібрати круглий стіл, щоб обговорити, що ж надвалі робити з Валами.