Logo
31 Серпня 2021, 18:28

Посилений захист за жорстоке поводження із тваринами. Рада підтримала нові норми

В липня Верховна Рада підтримала законопроєкт № 2351, який впроваджує в Україні європейські стандарти поводження з тваринами.

На його ухваленні тривалий час наполягали зоозахисники.

Документ узгоджує українське законодавство з низкою директив ЄС, що мають стосунок до Європейської конвенції про захист тварин.

Як зазначає Івано-Франківська облдержадміністрація, тепер діятимуть нові стандарти, які рішуче захищатимуться права тварин.

«Законом внесено зміни до Кримінального кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального процесуального кодексу, Лісового кодексу, законів України «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про Національну поліцію», «Про Червону книгу України», «Про місцеве самоврядування в Україні», — йдеться у коментарі пресслужби Верховної Ради України.

Метою документу серед іншого є захист тварин, які використовуються для експериментів та інших наукових цілей та захист під час перевезення.

Актом забороняється: винищувати з метою регулювання чисельності бездомних тварин; бити, вбивати, отруювати або калічити їх; дресувати способом, який шкодить їх здоров’ю та загальному стану; топити, душити тварин, труїти; використовувати електричний струм; жебракувати з бездомними, свійськими та дикими тваринами.

612c96e6ab483767978352

Законом заборонено:

• утримувати в закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, оздоровчих закладах та інших непридатних для показу диких тварин громадських місцях, а також у квартирах, приватних будинках, присадибних, садових ділянках таких тварин: ведмедів, левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих та отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, які становлять загрозу для людей, або видів тварин, занесених до Червоної книги, і до Списку II Бернської конвенції (Конвенції про охорону дикої флори та фауни);

• використовувати тварин для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування, а також забороняється надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв;здійснювати всі види рубок лісу за периметром охоронних ділянок у лісах навколо місць проживання та розмноження рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу в радіусі 500 метрів.

Згідно з Законом, здійснювати контроль над дотриманням вимог у сфері захисту тварин від жорстокого поводження і вживати відповідних заходів у разі порушення законодавства у цій сфері в межах своєї компетенції визначеної законодавством, має Національна поліція.


Фото з відкритих джерел ілюстративне.