Logo

Постанови УКГЦ: відбулася сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства

В Марійському духовному центрі «Зарваниця», 26-27 травня, відбулася вісімдесят восьма сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, повідомляє Івано-Франківської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви.

У сесійних засіданнях узяли участь усі владики Української Греко-Католицької Церкви, які діють на території України.

Прийняті Синодом постанови набирають чинності 15 червня 2021 року:

    1.Задля утвердження сімейних цінностей та подолання і запобігання домашньому насильству:

 А. Доручити Комісії УГКЦ у справах родини та мирян:

 1) опрацювати Стратегію діяльності УГКЦ для утвердження сімейних цінностей, підтримки сімей та запобігання і протидії домашньому насильству;

 2) спільно з Інститутом родини та подружнього життя Українського католицького університету та Інститутом родини Стрийської єпархії УГКЦ розробити концепцію діяльності єпархіальних/екзархальних прородинних центрів;

 3) провести в єпархіях і екзархатах УГКЦ в Україні ознайомчі сесії для священників на тему насилля в родині, шляхів утвердження сімейних цінностей та запобігання і протидії домашньому насильству.

 Б. Просити єпархіальних єпископів сформувати на базі комісій у справах родини в єпархіях і екзархатах УГКЦ в Україні єпархіальні/екзархальні прородинні центри та поставити перед ними завдання реалізувати Стратегію діяльності УГКЦ для утвердження сімейних цінностей, підтримки сімей та запобігання і протидії домашньому насильству. Координацію діяльності прородинних центрів доручити Комісії УГКЦ у справах родини та мирян.

    2. Затвердити Звернення Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ щодо запобігання домашньому насильству та утвердження традиційних сімейних цінностей в Україні.

    3. Взяти до уваги лист-звернення від групи священників та вірних греко-католиків із Закарпаття і скерувати його до компетентної церковної влади.

    4. Поблагословити до виконання план заходів із відзначення 425-річчя Берестейської унії.

    5. Взяти до уваги звіт про діяльність реабілітаційного центру «Дім Преображення» та висловити вдячність за сумлінну працю його адміністраторові - панові Юрієві Тарнавському.

    6. Взяти до уваги звіт про діяльність Комісії у справах молоді УГКЦ.

    7. Вісімдесят дев’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ провести в листопаді 2021 року Божого.