Logo

Державний бюджет 2022: чого варто очікувати громадам на місцях (ВІДЕО)

Назарій Іванів — голова постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, голова обласної організації політичної партії «Платформа Громад» став гостем ток-шоу «Позиція Галичини» на обласному телебаченні.

В прямому ефірі програми дискутували про бюджетні перспективи на 2022 рік: пріоритети закладені в державний та обласний кошториси, чого варто очікувати підприємцям і роботодавцям, як це вплине на розвиток громад і місцевого самоврядування загалом та чи вистачить коштів на фінансування медицини і соціальних програм.

«Ми бачимо, що бюджет збалансований, основні статті видатків забезпечені фінансовим ресурсом, але є і негативні тенденції», - зазначив Назарій Іванів.

photo-2021-12-15-09-56-08-2

Серед негативних моментів депутат виділив: непрозорий розрахунок розподілу коштів на дороги комунальної власності та інфраструктурної субвенції, зменшення базової дотації, а також додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я.
       «Така тенденція щодо пониження дотації спостерігається протягом кількох останніх років», - зауважив Назарій Іванів.

Загальний ресурс обласного бюджету на 2022 рік складає 2,9 мільярда гривень, серед яких:
   • власні доходи — близько 1,5 мільярда гривень;
   • трансферти з державного бюджету – 1.4 мільярда гривень.

По всіх головних розпорядниках коштів обласного бюджету обсяг фінансування залишиться практично на рівні 2021 року, за винятком того, що видатки зростуть в частині збільшення розміру заробітної плати та вартості тепло та енергоносіїв. Обласні програми складуть 315 мільйонів гривень.

Крім вище сказаного, політик зазначив, що у бюджеті є нова дотація на оплату комунальних послуг та енергоносіїв у розмірі 69 мільйонів гривень. Її отримають 54 територіальні громади, крім 8-ми громад, в яких кращий фінансовий стан.
       "Ця дотація з'явилася у зв'язку з тим, що значно здорожчали тепло-енергоносії", - пояснив Назарій Іванів.

На обласному рівні залишиться 20 мільйонів гривень.

Більше у відео: