Logo
6 Вересня 2017, 14:55

Працівники та студенти франківського вишу обирають ректора

Міністерство освіти і науки України оголосило про конкурс на зайняття посад ректорів трьох вишів, серед яких – місце очільника Івано-Франківського національного університету нафти і газу. У теперішнього ректора Євстахія Крижанівського завершився термін дії контракту.

ніг

Тому 6 вересня з 9:00 до 15:00 у виші проходять вибори. Претендентами на посаду є Євстахій Крижанівський (діючий ректор, повний кавалер ордена «За заслуги», академік Національної академії наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор технічних наук, професор), Олександр Петровський (доцент кафедри розробки та експлуатації нафтових родовищ Інституту нафтогазової інженерії цього ж університету, доктор технічних наук, професор) та Дмитро Вольченко (завідувач кафедри польової нафтогазової геофізики, доктор фізико-математичних наук, професор).

Головна дільниця знаходиться у фойє бібліотеки ІФНТУНГ. Організували виборчі комісії також у підрозділах університету: у Коледжі електронних приладів, Бурштинському енергетичному коледжі та Калуському коледжі економіки, права та інформаційних технологій. Із Калуша та Бурштина оригінали протоколів голосування у Франківськ привозитимуть з “мокрими” печатками.

Право голосу мають 1 тисяча 357 виборців: 1 тисяча 17 – всі викладачі (75% від загальної кількості виборців), 124 – інженерно-технічний персонал (не більше 10%), 216 – студенти (не менше 15%). Щоб обрати тих, хто голосуватиме за нового ректора, пройшли вибори груп виборців. Після сформували списки, і бюлетень для голосування надається на підставі паспорта, повідомляють Галці в університеті.

Голова оргкомітету Дмитро Дзвінчук зазначив, що вибори розпочалися вчасно, зривів немає, голосування триває.

Завтра, 7 вересня, відбудеться засідання оргкомітету, на якому повідомлять результати виборів. Для перемоги кандидату потрібно набрати більше 50% голосів.