Logo
17 Березня 2016, 10:00

Правила благоустрою Івано-Франківська. Виконувати кожному

 Ремонт, прибирання, благоустрій –  приємні весняні клопоти у житті містян. А поруч із ними  –  топові теми для обговорення серед франківців:  дим, бруд, сміття, гілля, захаращені двори тощо. Уникнути цих проблем просто, якщо дотримуватися Правил благоустрою міста. За порушення яких, до речі, існує відповідальність.

Пропонуємо Вашій увазі ту частину Правил, де йдеться про поводження з побутовими відходами.

 Гра в пожежника

Відповідно до Правил благоустрою Івано-Франківська  у межах червоних ліній вулиць і доріг забороняється:

спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання (4.7.2.)

складати та спалювати опале листя на прибудинкових (присадибних) територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками (5.8.).

blahoustriy-terytoriyi-pryvatnoho-budynku

Підприємець? Дбай про свій двір!

Підприємства, установи і організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень, а саме:

утримання в належному стані об’єктів та елементів благоустрою, що розміщені на власній, закріпленій та прилеглій території;

регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих територій у належному санітарному стані;

забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки або об’єкти поводження з відходами (вивезення сміття, побутових відходів здійснюється шляхом укладення відповідних договорів із спеціалізованими підприємствами на підставі затверджених норм надання послуг з вивезення побутових відходів);

регулярне прибирання контейнерних майданчиків (7.1.-5).;

Будуєш дім − прибирай подвір’я

Посадові особи будівельних організацій зобов’язані:

не допускати накопичення будівельних відходів на будівельних, ремонтно-будівельних майданчиках та прилеглих територіях, забезпечувати виконання заходів по недопущенню пилоутворення на територіях об’єктів (7.6.2.);

укласти договори із спеціалізованими підприємствами на вивіз будівельних відходів або договір на їх прийняття на міський полігон твердих побутових відходів при отриманні передбачених законодавством документів необхідних для здійснення будівництва (7.6.4);

вивозити будівельні відходи з будівельних майданчиків не менше одного разу на тиждень (7.6.5).

2012-09-17-06-13-54-A1-Garbage-Man-KG-0024

Вивозь сам або уклади договір

Збирання та вивезення побутових відходів у межах Івано-Франківська здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах відповідно до Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року №1173.

Зберігання побутових відходів здійснюється відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я 17 березня 2011 року №145 та Методики роздільного збирання побутових відходів, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01 серпня 2011 року №133.

Підприємства, організації, установи, фізичні особи-суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані забезпечити розміщення сміттєзбірників (урн, контейнерів) для накопичення сміття та твердих побутових відходів на об’єктах благоустрою, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами та цими Правилами.

Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі житлових будинків, квартир та приміщень у багатоквартирних будинках, суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність на території міста, що має наслідком утворення відходів, зобов’язані укласти договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснювати оплату таких послуг, а також забезпечувати роздільне збирання побутових відходів.

Вивіз твердих і рідких побутових відходів із відомчого і приватного житлового фонду може проводитись власним транспортом на визначені місця при наявності договору на захоронення побутових відходів (11.1-6).

Підприємства, установи, організації та громадяни (власники,  балансоутримувачі садиб) зобов’язані укладати договори на вивезення побутових відходів та вторинних матеріалів з визначеними у встановленому порядку на конкурсних засадах.

konteynery-smittya-svit24

Що не можна, те заборонено!

Громадянам, підприємствам, організаціям, установам, незалежно від форм власності та відомчої належності, забороняється:

викидання великогабаритних та ремонтних відходів у звичайні контейнери (11.10.4.);

складати на вулицях будівельні та інші матеріали, розкопувати  вулиці, копати ями для гасіння вапна, спалювати гумотехнічні вироби, рослинні залишки, сміття та сухе листя   (11.10.8.);

накопичувати побутове та будівельне сміття, створювати звалища та скидати будь-які відходи у не відведені для цього місця, на берегах річок, балки, яри тощо на території міста (11.10.10.);

спалювання всіх видів відходів та вторинної сировини на території міста і в сміттєзбірниках (11.10.11);

.викидати трупи тварин у контейнери для побутових відходів ( 11.10.12);

Забороняється викидати у звичайні контейнери великогабаритні та ремонтні відходи, листя гілля та дорожні змети   (11.12.).

На об’єктах благоустрою не допускається:

захаращувати територію, прилеглу до житлових будинків, та пожежні проїзди автотранспортом, будівельним сміттям тощо (15.1.4.);

виливати рідину, кидати предмети, сміття з балконів, лоджій, вікон та сходів будинків (15.1.5).

if1

Порушив − відповідай перед громадою міста!

До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою міста притягуються особи, винні у:

порушенні вимог законів України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про відходи», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про благоустрій населених пунктів» та інших порушень «Правил благоустрою міста Івано-Франківська» (16.1.1).

Підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного  середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Застосування  заходів  дисциплінарної,  адміністративної  або  кримінальної відповідальності не звільняє винних  від  компенсації  шкоди, заподіяної забрудненням навколишнього природного середовища  та погіршенням якості природних ресурсів.

Відшкодування майнової шкоди, заподіяної об’єкту благоустрою під час вчинення адміністративного правопорушення, здійснюється порядком, визначеним в розділі 16 цих Правил.

Джерело: atp0928