Logo
9 Вересня 2020, 11:38

П'ять депутатів Івано-Франківської міської ради не прозвітували про свою діяльність у 2019 році

Сьогодні, 9 вересня, у Івано-Франківську в карантинних умовах відбулася прес-конференція, на якій розглянули хто з депутатів і як прозвітував про свою діяльність.

Щороку, згідно із законодавством, депутат має звітувати перед своїми виборцями про свою роботу. Із 42-х депутатів Івано-Франківської ради письмові звіти на офіційному сайті ради оприлюднили 37 депутатів. 5 депутатів Івано-Франківської міськради проігнорували вимоги закону та не прозвітували перед мешканцями своїх округів, пише Типовий Франківськ.

Сергій Гаєвський та Мстислав Тарас (УКРОП) а також двоє голів фракцій – Ірина Кулинич (“Об’єднання “Самопоміч”) та Руслан Терешко (ВО “Батьківщина”). Причини неоприлюднення звітів невідомі.

У Івано-Франківській міській раді існує дві практики звітування – оприлюднення письмового звіту на сайті ради та публічні звіти на округах. Переважає практика звітування у вигляді письмових річних звітів, розміщених на сайті ради. Такі звіти за роботу у 2019 році розмістили 37 депутатів. 16 депутатів ради прозвітували публічно. Решту 26 публічних звітів не робили.

Звіт депутатів міської ради, згідно ЗУ “Про статус депутата місцевої ради”, повинен містити наступні відомості:

– про їх діяльність у міській раді та в її органах;

– про присутність на пленарних засіданнях і засіданнях постійних комісій;

– про прийняті міською радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про їхню участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень міської ради;

– про роботу депутата з виборцями;

– виконання доручень виборців.

5-ти критеріям, визначеним законодавством, відповідають звіти Віталія Мерінова (УКРОП) та Михайла Вереса (позафракційний). 4-м критеріям, з 5-ти, що передбачені ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, відповідають звіти лише Івана Гарасимка та Олександри Федорук (“Об’єднання “Самопоміч”), Стефана Магаса (ВО “Батьківщина”) та Володимира Олійника (УКРОП). У їх звітах за 2019 рік присутня інформація про роботу на окрузі, виконання доручень виборців, роботу в органах ради та обговорення проєктів рішень.

Про свою роботу в раді та її органах, виконання доручень виборців та роботу на окрузі (3 критерії до звіту) прозвітували Ярослав Горбовий та Василь Ревчук з ВО “Батьківщина”, Петро Гречанюк та Іван Пуйда з “Об’єднання “Самопоміч”, а також Дмитро Чміль з УКРОПу.

Решта депутатів звітують лише за двома критеріями – “робота на окрузі” та “виконання доручень виборців”.

«Команда Атестації депутатів місцевих рад вирішила започаткувати кампанію «Вимагаємо звіту!» спрямовану на звітування депутатів за всі 5-ть років каденції. Мешканці міста мають право знати чим саме займався кожен їхній обранець», – зауважив експерт ГО «Центр Політичних Студій», Михайло Джогола.