Logo
15 Грудня 2022, 09:19

При відсутності мобільного зв’язку бригади екстреної медичної допомоги використовуватимуть радіозв’язок

На випадок відсутності мобільного зв’язку та інтернету бригади екстреної медичної допомоги використовуватимуть радіозв’язок.

Про це повідомив генеральний директор КНП «Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради» Мирон Матейко.

За його словами, близько двох років тому можливість використовувати як альтернативу радіозв’язок між обласною диспетчерською службою та бригадами, які виїжджають на виклики до пацієнтів, забезпечили у гірських районах Івано-Франківщини. Тепер же перебої з електропостачанням, мобільним та інтернет-зв’язком спонукали перенести таку практику і на інші населені пункти.

«Свого часу служба екстреної медичної допомоги відмовилась від використання радіозв’язку на користь автоматизованої системи, яка працює через інтернет. Вона значно зменшила навантаження на працівників диспетчерської служби та забезпечила оперативнішу передачу викликів бригадам. Проте як резервний варіант комунікації радіозв’язок є необхідним. Тож близько двох років тому ми забезпечили його функціонування в гірських районах. Тепер же, щоб мінімізувати вплив нинішніх проблем зі зв’язком на процес надання екстреної медичної допомоги, ми вирішили продовжити цю практику в обласному центрі та інших населених пунктах», - зазначив Мирон Матейко.

Слід відзначити, що наразі раціями обладнано близько половини бригад екстреної медичної допомоги. Йдеться передусім про ті населені пункти області, де найгірша ситуація з постачанням електроенергії, роботою мобільного зв’язку та інтернету.

 

 

 

Фото з відкритих джерел