Logo
29 Липня 2019, 16:20

Прикарпатська ДСНС гаситиме пожежі за допомогою сил авіації

Сьогодні, 29 липня, в управлінні ДСНС Івано-Франківської області відбулась прессконференція на тему «Гасіння лісових пожеж за допомогою авіації ДСНС України».

Зокрема, щодо проведення на Прикарпатті в період з 29 липня по 3 серпня практичних зборів з підготовки екіпажів авіації ДСНС до гасіння пожеж в гірській місцевості, пише Типовий Франківськ.

"Сьогодні в нашій області розпочались тренування щодо гасіння пожеж за участю сил авіації. Це скоротить залучення наземних ресурсів та час наших реагувань, збільшить шанси на порятунок постраждалих. Найчастіше займаються природні екосистеми, зараз висока динаміка цих займань", - розповів начальник ДСНС в області Володимир Чернецький.

У ДСНС сподіваються пришвидшити реагування на вогневі ситуації, зокрема на території гір.

"Наш спеціальний авіаційний загін чергує по всій території України, а також залучається до патрулювання сусідніх країн - на суші і на воді. Особливо ми напрацьовуємо зусилля для протидії пожежам в гірській місцевості. На Франківщині почастішали ситуації, які вимагають втручання саме можливостей авіації. Серед них і порятунок туристів», - додав командир Спеціального авіаційного загону ОРС ЦЗ ДСНС України м. Ніжин Іван Коробка.

В Івано-Франківську знаходитиметься черговий гелікоптер та саме тут плануватиметься логістика операцій для усієї області.

"Цей тиждень буде найбільш інтенсивним для підготовки сформованих екіпажів. Регіон Карпат ускладнює роботу частими й різкими змінами погодніх умов. Також на території гір немає спеціально облаштованих майданчиків для авіаційних маневрів. Зараз літаємо над місцевістю та продумуємо цей нюанс. Також в регіоні бракує водоймищ, які можна користати для протидії вогню», - підсумував Коробка.