Logo
25 Березня 2024, 14:15

Прикарпатські лікарі почали робити ендоскопічні операції на слізних шляхах

Як зазначають у відділенні отоларингології КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради, поштовхом саме до таких хірургічних втручань була місія американсько-канадських хірургів, яка вже тричі приїздила оперувати українських військових зі складними травмами голови та шиї. А ще це стало можливим завдяки співпраці з досвідченим київським офтальмологом Василем Кривенем, який нещодавно розпочав свою діяльність на базі лікарні. 

Якщо раніше офтальмологи просто розрізали щоку біля кутика ока і робили це методом відкритого доступу, то нині особливістю цих операцій є те, що все робиться ендоскопічно через ніс без надрізів. 

"Силіконова нитка проходить через слізні крапки, канальці, слізний мішок і зав'язується в носі через штучно створений кістковий отвір в проекції слізного мішка", - пояснює Василь Кривень специфіку хірургічного втручання, що має назву ендоскопічна дакріоцисториностомія. 

За словами отоларингологині Наталії Комашко, нині вже шестеро пацієнтів успішно прооперовані й можна з упевненістю говорити про успішний результат такої командної роботи. А першим пацієнтом, якому вони вдвох з Василем Кривенем зробили дакріоцисториностомію, був саме військовий. 

Також медики пишаються першим успішним видаленням цивільному пацієнтові ринофіми, доброякісної пухлини носа. До слова, у першого їх пацієнта вже загоїлися післяопераційні рани й видно гарний результат.