На Прикарпатті археологи науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" продовжують дослідження перед початком будівництва нової ділянки повітряної лінії електропередачі 330 кВ Західноукраїнська – Богородчани.
Про це повідомляє Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" у Фейсбуці, пише Типовий Франківськ.
Так, розкопки проводять і на пам’ятці поблизу села Журів Рогатинського району на Івано-Франківщині. Науковцям вдалось підтвердити, що тут існували поселення у період ранньої бронзи та у ранньозалізний час.
Довідково:
Бронзова доба — важливий культурно-історичний період в історії людства. Саме в цей час набувають поширення вироби з бронзи (штучний сплав міді з оловом, миш'яком, свинцем чи іншими металами). Вироби з бронзи використовували поряд із кам'яними, поступово витісняючи їх. Бронза плавиться легше від міді, а вироби з неї твердіші й гостріші від мідних. Бронзова доба на теренах України поділяється на три періоди: ранній (ХХХІІ/ХХХ-ХХІІІ ст. до н. є.), середній (ХХІІІ-ХУІІІ ст. до н. є.) та пізній (XVII—Х/ІХ ст. до н. є.).
Ранній залізний вік – один із періодів розвитку людства за археологічною періодизацією. Відзначається розселенням індоєвропейців, технологічним переламом у виготовленні знарядь праці і зброї, виникненням перших державних утворень, періодом існування найяскравіших кочових утворень. На території України ця доба припадає на І тис. до н.е. – початок І тис. н.е. і хронологічно відповідає кіммерійському, скіфському та сарматському добам історії.