Logo

Прикарпатські піротехніки продовжують розміновувати українські землі

Їхня робота - ризикована та небезпечна, бо мають справу з предметами, що можуть вбити, пише Типовий Франківськ з посиланням на керівницю Івано-Франківської ОВА Світлану Онищук..

Прикарпатські піротехніки від початку повномасштабної війни активно долучились до розмінування українських земель.

Один з досвідчених саперів - Тарас Патроняк (на світлинах– в окулярах). За півтора роки тричі їздив на ротацію. Спершу зачищав території від ворожих мін на Київщині, згодом - околиці славнозвісної Чорнобаївки. «Бородянка, про яку багато говорили, була у мене перед очима. Фактично місто просто зруйноване…

Вражало, що на згарищі залишалися люди і продовжували щось відновлювати, не маючи нічого… На центральній вулиці, наприклад, були установки для заряджання від «Урагану», боєприпаси практично лежали вздовж, розкидані касети…”, — пригадав поїздку на Київщину Тарас Патроняк.

З вогнеборців у піротехніки подався Андрій Реготун. Він - новенький в команді саперів – з липня цього року, а загалом у лавах ДСНС вже 10 років. Вирішив змінити свій профіль, щоби допомогти колегам з розмінуванням деокупованих територій. Тож вже готується до своєї першої ротації.

"Загалом на цей час українські сапери вже обстежили більше тисячі квадратних кілометрів земель. Знешкодили близько 500 тисяч вибухонебезпечних предметів. На розмінування деокупованих територій залучено майже 76 тисяч людей", - йдеться в повідомленні.