Logo
19 Березня 2019, 17:25

Прикарпатські поліцейські мають змогу отримати житло в лізинг

В Івано-Франківській області з 1 січня 2019 року запрацювала система фінансового лізингу на придбання житла для поліцейських.

Поліцейські після двох років служби мають право на основі іпотеки строком до 20 років придбати в лізинг житло.

З 14 листопада 2018 року постановою Кабінету Міністрів України за №1201 затверджено «Порядок забезпечення Державною іпотечною установою поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу», повідомляє прес-служба поліції області.

Щодо виконання постанови Кабміну по ГУНП України в Івано-Франківській області станом на  19 березня 2019 року до відділу житлового забезпечення УЛМТЗ ГУНП з питання отримання інформації звернулося близько 80 поліцейських. 30 працівників поліції зареєструвалися в електронній системі «Лізинг житла для поліцейських», 20 з яких успішно включені у список загальної черги. Що стосується поліцейських, які мають наміри брати участь у цій програмі, отримати консультації щодо виконання всіх необхідних умов, передбачених постановою, можна у відділі житлового забезпечення.

Поліцейські, які перебувають на квартирному обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та відповідають вимогам вищевказаної постанови мають право скористатися даною програмою. Набуття права власності на житло здійснюється відповідно отриманої Державною іпотечною установою інформації про заявників та специфікацію житла, яке вони бажають отримати на умовах фінансового лізингу.

Відшкодування частини лізингових платежів здійснюється відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 № 1201 та тристороннього договору про компенсацію частини лізингових платежів, укладеного між Державною іпотечною установою, заявником та органом забезпечення житлом.

Сума компенсації включає частину суми, яка відшкодовує частину вартості житла, та в повному обсязі суму винагороди лізингодавцю. Розмір частини суми, яка відшкодовує частину вартості житла, визначається з урахуванням стажу служби лізингоодержувача:

- від 5 до 10 років вислуги – 10% щомісячної суми;

- від 10 до 15 років вислуги – 20% щомісячної суми;

- від 15 і більше років вислуги – 30% щомісячної суми;

- за наявності дітей віком до 18 років – збільшується на 5 % на кожну дитину, але не більше як 10%.

Для участі у програмі поліцейському необхідно мати вислугу не менше 2-х років, окрім учасника бойовика дій, а також не менше 5-ти років до виходу на пенсію; співробітник має перебувати на квартирному обліку. Також є можливість дострокового погашення.

Нормативна загальна площа житла, що може бути придбана для передачі у фінансовий лізинг, становить 31,5 м2 для одинокого заявника чи сім’ю заявника у складі 2-х осіб та 21 м2 на кожного наступного члена сім’ї, але не більше як 73,5 м2. Допустиме перевищення нормативної площі становить не більше 25%, однак сплачується лізингоодержувачем авансовим платежем.

Квартира має бути придбана у житловому будинку, прийнятому в експлуатацію, вартість одного метра квадратного загальної площі житла не може перевищувати опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України (в Івано-Франківську – 13318,75 грн.).

Інформація щодо виплати грошової компенсації поліцейським за найм житла :

Кабінетом Міністрів України затверджена постанова від 24.10.2018р. № 866 «Про затвердження Порядку виплати та визначення грошової компенсації поліцейським за найм ними житла».

Згідно цієї постанови поліцейський має право компенсувати витрати за найм житла в місті Івано-Франківську у розмірі півтора прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на 1 січня 2019 року. Зазначені розміри збільшуються в 1,5 рази за наявності в поліцейського трьох і більше членів сім’ї.

Для отримання такої компенсації поліцейському необхідно перебувати на квартирному обліку та подати у відділ житлового забезпечення разом з рапортом  необхідні документи, які визначені цим Порядком. У ГУНП України в Івано-Франківській області створена комісія для вирішення вищевказаних питань.

До відділу житлового забезпечення УЛМТЗ вже звернулися близько 20 поліцейських, які мають намір отримати грошову компенсацію за найм ними житла.