Logo
7 Червня 2021, 13:19

Прикарпатські правоохоронці спільно з зарубіжними партнерами "накрили" дві лабораторії з виробництва амфетаміну

До 10 кілограмів амфетаміну щомісяця могли виробляти дві підпільні нарколабораторії, роботу яких викрили на минулому тижні прикарпатські правоохоронці спільно з зарубіжними партнерами з Центрального слідчого Бюро поліції Республіки Польща.

4 червня співробітники СБУ спільно з поліцейськими викрили організовану групу у складі п’яти осіб, які незаконно виробляли, збували наркотичні засоби та психотропні речовини (у великих та особливо великих розмірах).

Як повідомили у пресслужбі обласної поліції, слідчі встановили, що 28-річний мешканець одного із сіл Калущини створив та очолив організовану групу, до якої увійшли ще троє чоловіків віком 23 – 28 років, мешканці цього ж району. Ще один один з організаторів групи, за інформацією пресслужби управління СБУ в Івано-Франківській області, координував діяльність угруповання із-за ґрат, де відбуває покарання за насильницькі злочини і незаконний обіг наркотиків.

Зловмисники облаштувати одну нарколабораторію в орендованій квартирі в Калуші, іншу - в селі у районі, де незаконно виготовляли та зберігали з метою збуту психотропну речовину.

За даними обласного управління СБУ и в Івано-Франківській області, прекурсор нітороетан ділки ввозили в Україну контрабандою з країн ЄС через кордон з Республікою Польща. Співробітники СБУ спільно з міжнародними партнерами задокументувала переправлення зловмисниками 50 літрів нітроетану через польсько-український кордон.

Виготовлені препарати реалізовували через поштові відділення у різні міста України. Замовлення приймали через Telegram-канали.

За оцінками фахівців потужності двох підпільних лабораторій приносили ділкам понад 4 мільйони гривень злочинного прибутку щомісяця.

У ході проведених санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили лабораторне обладнання, понад 12 літрів амфетаміну в рідкому стані, 35 літрів нітроетану, 20 кілограмів прекурсору фенілнітропропену, близько 500 літрів різноманітних хімічних реактивів та інші речові докази. Загальна вартість вилученого сягає близько 2 мільйонів гривень.

Зловмисників, які раніше не були засуджені, слідчі затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Їм повідомлено про підозру за частиною  3 статті 307, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів вчинені організованою групою, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги в особливо великих розмірах та частиною 2 статті 317 (Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів Кримінального кодексу України.

У пресслужбі Управління СБУ в Івано-Франківській області також надали оперативне відео затримання наркоділків:

 

 

Фото, відео: пресслужба Управління СБУ в Івано-Франківській області