Logo
11 Лютого 2021, 11:45
Теги: спорт

Три золота, два срібла і бронза: найуспішніший виступ прикарпатських борців на Чемпіонаті України

Наприкінці січня у Харкові відбувся Чемпіонат України з вільної боротьби серед чоловіків.

У змаганнях взяли участь 200 спортсменів з 17 областей, пише Типовий Франківськ.

Прикарпатських борців пройшло найбільше у фінал чемпіонату.

Президент Федерації вільної боротьби Прикарпаття, віцепрезидент Асоціації спортивної боротьби України Едуард Прощук розповів, що Прикарпаття прикарпатські борці показали потужні результати.

«Такого успіху на дорослому чемпіонаті ще не було. Щоб було аж три призери це вперше. Це початок Олімпійського року, початок формування Олімпійської збірної і можу сказати, що в складі Олімпійської збірної серед десятьох спортсменів, які будуть представляти Україну на Європейській арені, три прикарпатських спортсмени », - відзначив Прощук.

Нагадаємо, три золота, два срібла та бронзу прикарпатські спортсмени здобули на чемпіонаті України з вільної боротьби, 19-21 січня.

Ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда зазначив, що результат був очікуваний і це величезний успіх.

«Це дійсно велика подія. І можна сказати, що вона очікувана. Скептиків було багато, але ми показали результат. Я радий що цей етап почався з перемог. Це титанічна і неоціненна праця, це той етап, де ми стаємо свідками величі великої української боротьби. Ми стали свідками потужної системи тренувань і це потрібно пропагувати», - каже Цепенда.

Президент академії і декан факультету фізвиховання Іван Курилюк подякував фіналістам і побажав не зупинятися на досягнутому.

«Не буває тільки поразок і не буває тільки перемог. Але такого результату як цьогоріч ще не було. З нами працює велика кількість професіоналів, команда однодумців розростається. Бажаю хлопцям не зупинятися на досягнутому, вперед з Богом!», - підбадьорив Курилюк.

Також на пресконференції були присутні срібні призери Чемпіонату Валентин Блясецький та Іван Білейчук.

Як відомо, Валентин здобув срібло у в категорії до 61 кілограма і став віцечемпіон у 21 рік. Хлопець розповів, що успадкував любов до боротьби від батька.

«Мені 21 рік, займаюся з шести років. Мій батько також борець, я пішов по його слідах. Змагання провели на високому рівні. Хочеться, щоб карантин цей закінчився і знову повернувся той ажіотаж, щоб було чути гул. Це той смак змагання, який я люблю. Дуже мотивує підтримка, це важливо», - моралізує Валентин.

У ваговій категорії 65 кг "срібло" виборов Іван Білейчук. Спортсмен розповів, що готувався до Чемпіонату два місяці.

«Зайняв друге місце, поступився у фіналі борцю з Калуша. До чемпіонату готувалися два місяці, трохи завадив карантин, але ми старанно тренувалися. До перемоги не вистачило зовсім небагато, але я переступив це і іду дальше. Будемо працювати дальше», - каже Іван.

Нагадаємо, двоє чемпіонів України, срібні й бронзовий призери є вихованцями Академії боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина.

Додамо, що Академію відкрили рік тому. Її обладнали, як сучасний тренувальний комплекс за міжнародними стандартами. Усе для того, щоб спортсмени мали комфортну базу, професійний майданчик для високих досягнень у спорті.

Ініціатори створення Академії – президент Федерації вільної боротьби Івано-Франківської області Едуард Прощук та заслужений тренер України Іван Курилюк, який є головним тренером Академії. Президентом Академії боротьби Прикарпаття є декан факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського університету Ярослав Яців. Проект реалізували завдяки фінансовій допомозі меценатів й підтримці ректора Прикарпатського університету Ігоря Цепенди.