19 лютого на базі Спортивно-оздоровчого комплексу АРЗ СП ГУ ДСНС в області прикарпатські рятувальники провели заняття з представниками об’єднання громадських організацій «Штаб оборони Прикарпаття» щодо навчання волонтерів діям у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.
Про це інформує ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області.
У заході взяли участь близько 60 осіб різного віку з усіх куточків Івано-Франківщини. Представники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області розповіли які є сигнали цивільної оборони та як діяти та що робити, почувши звуки сирен, що означає сигнал «УВАГА ВСІМ».
Також фахівці з питань цивільного захисту надали рекомендації як підготувати «тривожну валізу», розповіли що має входити до аптечки та пояснили присутнім про захисні споруди та найпростіші укриття для захисту населення. А для закріплення почутого матеріалу було продемонстровано навчальні відеофільми. Представники обласної організації Товариства Червоного хреста продемонстрували майбутнім волонтерам як правильно надавати першу домедичну допомогу постраждалим. Бажаючих спробувати на практиці надання домедичної допомоги потерпілим було чимало, адже кожен намагався одразу втілити набуті на заняттях навики.
Кінологи Спеціалізованої пошуково-рятувальної частини АРЗ СП представили свої кінологічні розрахунки – собак, яких залучають для проведення пошуково-рятувальних робіт.
Також рятувальники ознайомили присутніх з мобільним застосунком «Порятунок в горах», призначеним для передачі сигналів «SOS» з географічними координатами у разі виникнення надзвичайних подій в гірській місцевості. Функціонал додатку дозволяє зареєстрованим користувачам при потраплянні в складні ситуації в гірській місцевості одним натиском відправляти до гірської пошуково-рятувальної служби повідомлення про НС з точними координатами місця події. Усі присутні відсканували QRкод та зареєструвались у додатку.
Під час заходу гірські рятувальники продемонстрували як проводиться евакуація умовного потерпілого з другого поверху тренувальної вежі.
Працівники групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС в області ознайомили учасників заходу з муляжами вибухонебезпечних предметів та наголосили на основні правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. Піротехніки продемонстрували учасникам заходу спорядження, яке використовують для обстеження території на наявність ВНП та для їх знищення.
Ще однією із локацій – було гасіння умовної пожежі первинними засобами пожежогасіння. Спробувати загасити вогонь за допомогою вогнегасника намагалися усі. І їм це добре вдалося. Добре, що представники об’єднання громадських організацій «Штаб оборони Прикарпаття» усвідомлюють важливість набуття таких знань та навиків, адже в подальшому зможуть ділитися набутим досвідом зі своїми колегами та однодумцями та зможуть рятувати людські життя.