Logo
26 Травня 2021, 08:23

Прикарпатські рятувальники тренувалися ліквідовувати наслідки авіаційної події

Тактико-спеціальні навчання щодо ліквідації наслідків авіаційних подій відбулися вчора на базі Міжнародного аеропорту Івано-Франківськ ТзОВ «Скорзонера».

Як повідомили в Головному управлінні ДСНС в області метою навчань було показати прийоми і способи організації управління підрозділами під час ліквідації наслідків авіаційних подій,та перевірка готовності до дій за призначенням пожежно-рятувальних підрозділів,визначення рівня підготовки начальницького складу щодо керівництва гасінням пожежі, а також готовності рятувальних підрозділів до проведення оперативних дій під час авіаційних подій. А також відпрацювання взаємодії підрозділів ГУ ДСНС України в області з іншими службами під час ліквідації надзвичайної ситуації.

За тактичним задумом навчань, при здійсненні посадки повітряного судна відбулася розгерметизація баків з авіаційним пальним, внаслідок чого починає витікати паливо ТС-1 та займається під повітряним судном. Площа горіння розлитого авіаційного палива складає 400 метрів квадратних.

Повітряне судно зупинилося поблизу стоянки інших повітряних суден. Черговий диспетчер аеропорту повідомив служби аеропорта про аварійну ситуацію, Оперативно-координаційний центр  ГУ ДСНС України в області та швидку медичну допомогу.

На злітно-посадкову смугу виїхав автомобіль служби аварійно-рятувального та протипожежного забезпечення аеропорту та пожежна команда.

ОКЦ ГУ ДСНС України в області направив до місця події сили і засоби по виклику № 3.

За легендою, на борту повітряного судна перебували пасажири, тож попри гасіння розлитого пального, вогнеборцям довелося вчиняти дії з порятунку пасажирів та захисту розміщених поряд інших повітряних суден.

За результатами навчань усі служби спрацювали оперативно та професійно. Мету навчань було досягнуто.

 

Фото: пресслужба ГУ ДСНС в Івано-Франківській області