Logo
31 Січня 2022, 23:27

Прикарпатців попереджають про небезпечний шоколад

Повідомлення RASFF: виявлено незадекларований молочний інгредієнт в темному шоколаді з апельсиновою цедрою, металеві фрагменти у кукурудзяному крохмалі та несанкціонований барвник, що використовувався для виробництва морозива.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

До Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшло повідомлення через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 20 січня стосовно виявлення незадекларованого молочного інгредієнту в темному шоколаді з апельсиновою цедрою, що експортувався з Франції (роздрібний продавець: Auchan Centrale d’Achat) до України (отримувач: ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет»). 

А також стосовно виявлення несанкціонованого барвника Sudan Blue II, що використовувався для виробництва морозива та експортувався з Іспанії (виробник, оптовик: Lucta S. A.) до України (отримувач: ТОВ «Шафран Спайс» вул. Щекавецька, 30/39, кВ. 88, м. Київ, 04071; ТОВ «Форест», вул. Мартиненка, 75А, м. Слов’янськ, Донецька обл., 84100).

Окрім того надійшло повідомлення щодо виявлення металевих фрагментів (1 – 7 см х 0,9 мм) у кукурудзяному крохмалі, що експортувався з Франції (виробник: Tereos Starch & Sweeteners Europe) до України (отримувач: ТОВ «Техінпром», вул. Погребняка, 22, кВ.44, м. Дніпро, 49010).

Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції про необхідність вилучити її з обігу та у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, що передбачено частиною 3 статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

"Шановні споживачі! У разі виявлення в обігу цієї продукції, повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франкіській області за тел.: (0342) 51-13-89 або звертайтесь до територіальних управлінь",- закликають в Держпродспоживслужбі.