Logo
3 Лютого 2022, 15:04

Прикарпатців закликають щепити своїх дітей від поліомієліту

Поліомієліт повернувся в Україну. Щоб вберегти дітей від небезпечного захворювання, з 1 лютого розпочалася вакцинальна кампанія проти поліомієліту.

Про це сьогодні йшлося під час брифінгу для представників місцевих ЗМІ в приміщенні ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ», який відбувся за участі регіонального координатора вакцинальної кампанії з імунізації проти поліомієліту, начальника відділу імунопрофілактики Центру Марти Локатир та обласного експерта департаменту охорони здоров'я з дитячої імунології Галини Бенько.

Під час брифінгу йшлося про етапи щеплення від поліомієліту в області. У 2022 році планується провести три раунди імунізації проти поліомієліту у відповідь на спалах хвороби. Перший етап розпочався 1 лютого. Триватиме він три тижні.

За словами начальника відділу імунопрофілактики обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Марта Локатир, під час першого періоду необхідно активно провести вакцинацію дітей віком від 6 місяців до 6 років, які своєчасно не отримали перше або друге щеплення вакцини ІПВ згідно з календарем профілактичних щеплень.

«Згідно з календарем профілактичних щеплень діти у віці 6 років повинні мати вакцинальний комплекс-4дози: 2 дози інактивованою вакциною та 2 дози оральної поліомієлітної вакцини. У віці 6-14 років проводиться ревакцинація вакциною ОПВ»,- каже Марта Локатир.

Крім того, фахівець зазначив, що за підсумками 21-го року найвище охоплення вакцинацією від поліо в Калуському та Косівському районах.

Наразі в області 12131 дитина підлягає щепленні проти поліомієліту в першому раунді вакцинальної кампанії. На сьогодні в області наявно понад 13 тисяч якісної та ефективної вакцини проти поліо.

«Зараз усі батьки повинні усвідомити важливість щеплення, адже нехтування такою необхідністю може призвести до непоправних наслідків. Вакцини, які наявні в країні є якісними та надійними, виробник Франція. Тому батьки не можуть мати навіть ніяких сумнівів для того аби відмовлятися від такого важливого щеплення. У свою чергу фахівці нашого Центру та працівники ПМСД роблять все необхідне за для якісної та професійної імунізації наших дітей»,- говорить Матра Локатир

Також під час брифінгу обласний експерт департаменту охорони здоров'я з дитячої імунології Галина Бенько повідомила про наслідки до яких може призвести відмова від щеплення проти поліомієліту.

«Поліомієліт це хвороба яку боїться цілий світ. Поліомієліт є високозаразним захворюванням від якого не існує ліків. Єдиним способом захистити дитину від цієї недуги є щеплення», - говорить Галина Бенько.

Варто зауважити, що якщо в країні зареєстрований хоча б один випадок зараження поліомієлітом це вважається спалахом. Попередній спалах поліомієліту в Україні був зафіксований у 2015-2017 роках, під час чого було проведену додаткову вакцинацію дітей різного віку.

«На жаль, не всі батьки усвідомлюють необхідність рутинної вакцинації та почувають себе безпечно. Проте це не так. Для того, щоб наші діти були в повній безпеці потрібно, аби 95% дітей були вакциновані проти поліо. - каже Галина Бенько. – Це захворювання є небезпечне тим, що воно в більшості випадків протікає безсимптомно. Тобто дитина, яка може мати вірус поліомієліту може його «щедро» розповсюджувати в зовнішнє середовище та передавати його іншим дітям. Надалі поліомієліт може спричинити параліч на все життя та призвести до смерті»

Слід зауважити, що поліо поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, заражені їжу та воду. Інкубаційний період після зараження людини поліовірусом триває від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт.

У 70% випадків захворювання має безсимптомний перебіг. Але його носій становить небезпеку для інших людей зі слабшим імунітетом.

У 25% випадків поліо має симптоми, що нагадують грип (гарячка, головний біль, нудота, біль у животі). Поліовірус спричиняє рухові розлади: біль в уражених м’язах, повний параліч, що може розвинутися за кілька годин.

 

Головне фото з відкритих джерел