Logo
31 Жовтня 2019, 10:15
Теги: дифтерія

Прикарпатців закликають вакцинуватися проти дифтерії

Під головуванням міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької відбулася селекторна нарада із начальниками та відповідальними особами структурних підрозділів з медичних питань обласних державних адміністрацій та міста Києва щодо ситуації із захворюваністю на дифтерію.

Під головуванням міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької відбулася селекторна нарада із начальниками та відповідальними особами структурних підрозділів з медичних питань обласних державних адміністрацій та міста Києва щодо ситуації із захворюваністю на дифтерію, йдеться на сайті ІФ ОДА.

Івано-Франківщину представляли в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ірина Кобельська, головний спеціаліст ДОЗ з організації педіатричної допомоги Лариса Підвербецька та експерт ДОЗ з епідеміології Євгенія Чурпіта.

Як повідомлялося під час наради, цього року в Україні зафіксовано 20 випадків дифтерії, з них  — 18 у жовтні. 5 хворих із діагнозом «дифтерія» зареєстровано у Закарпатській області, 2 випадки — в Києві та 1 випадок — у Тернопільській області. Ще 10 осіб у Закарпатській області є носіями інфекції.

«На національному рівні ми готуємо нову настанову з дифтерії, яка допоможе налагодити більш системну роботу щодо цієї проблеми, та багато інших заходів. На місцях головне завдання — це проактивна робота медиків, які повинні бити на сполох і доводити людям необхідність вакцинації дітей і дорослих. На сьогодні лише приблизно 59% малюків провакциновано проти дифтерії, дорослих — лише половина. Вакцини є. Вимагайте у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта», — зазначила міністр охорони здоров’я України.

В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 59% дітей віком до 1 року, дорослих — 52,3%. МОЗ України наголошує, що в усіх областях є безоплатні та якісні вакцини для щеплень.

Дітям до 6-річного віку роблять щеплення цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правця АКДП.

Дітям віком 6 років — АДП (анатоксин дифтерійно-правцевий).

На 1 жовтня 2019 р. в Україні є 1,8 млн. доз вакцини АКДП, 141 тис. доз АДП (не містить кашлюкового компонента) та 4,9 млн. доз АДП-М. Цього достатньо, щоб забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення.