Колегія суддів винесла вирок калушанину, який обвинувачувався у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 296, (хуліганство) ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
Згідно з матеріалами справи, місцевий мешканець, 1987 року народження, 8 лютого 2019 року перебував в офісному приміщенні магазину на площі Герої. Маючи при собі пневматичну гвинтівку, зарядив її металевими кулями, вийшов на балкон та здійснив 19 пострілів у вікно приміщення студії «Телерадіокомпанії «Калуш». Після цього з місця події втік. У результаті пострілів, на щастя, потрепілих не було, інформують "Вікна".
Під час затримання обвинувачений спочатку погодився пройти з працівниками поліції до місцевого відділу. Однак через 50 метрів вступив у словесний конфлікт з поліцейським. Утримуючи у правій руці ніж типу мачете, затриманий умисно наніс ним декілька ударів та спричинив поліцейському тілесні ушкодження у вигляді ран на обличчі та правому передпліччі.
Прокурор у судовому засіданні просив суд визнати обвинуваченого винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 296, ст. 348 КК України та призначити йому покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.
У судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав частково, підтвердив свою причетність до вчинення хуліганства, повністю визнав себе винуватим, щиро розкаявся за вчинене, відшкодував завдану шкоду. Він пояснив суду, що того дня вирішив постріляти із гвинтівки по голубах. На вулиці він вистрілив декілька разів, однак, чому попав у вікна радіостанції, пояснити не може. Повернувшись в приміщення, взяв ту ж гвинтівку, щоб постріляти на кар'єрі, прихопив ніж мачете, щоб зрізати траву, та направився в напрямку кар'єру. Дорогою зайшов до товариша в магазин електротоварів та згадав, що не взяв кульки для стрільби, тому повернувся. Там до нього підійшов працівник поліції, якого він знав, оскільки напередодні з його приміщення викрали камери відеоспостереження, і саме цей поліційний займався розслідуванням крадіжки.
Зі слів обвинуваченого, працівник поліції тиснув на нього психологічно, потім почалась шарпанина. Злякавшись, він вихопив мачете та, хаотично розмахуючи ним перед собою, наніс працівнику декілька ударів. Після чого відкинув мачете і дав себе затримати.
Обвинувчений категорично заперечив свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ст. 348 КК України, оскільки не мав наміру ні заподіяти поліцейському тілесних ушкоджень, ні, тим більше, позбавити його життя. Зазначив, що його батьки відшкодували всі завдані збитки.
Адвокат обвинуваченого у судовому засіданні зазначила, що її підзахисний свою вину у вчиненні хуліганства визнав повністю, усвідомив свою провину, відшкодував завдану шкоду та щиро розкаявся за вчинене. Однак, на думку адвоката, інкриміноване її підзахисному кримінальне правопорушення за ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу) КК України не підтверджено жодним із наданих стороною обвинувачення доказом. Адвокат просила в цій частині кримінальне провадження закрити.
Колегія суддів дослідивши матеріали справи, встановила, що вина місцевого мешканця у вчиненні хуліганства знайшла своє підтвердження у судовому засіданні. Щодо посягання на життя працівника правоохоронного органу, то колегія суддів прийшла до висновку про необхідність перекваліфікації на ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) КК України.
Обвинувачений наміру вбивати працівника правоохоронного органу не мав, зробив кілька хаотичних замахів ножем мачете з метою перешкодити затриманню працівниками поліції, не передбачаючи при цьому настання смертельних наслідків. Крім того, усвідомивши, що завдав потерпілому тілесних ушкоджень, відразу викинув предмет вчинення злочину та припинив протиправні дії.
Тим часом, поліцейський, якому зловмисник наніс удар в ділянку голови та плеча, тоді 29-річний оперуповноважений сектору кримінальної поліції Калуського відділу поліції лейтенант Юрій Карпов зазначав:
"Це для мене, як дурний сон. Посеред білого дня в центрі міста тебе рубають ножем. Кажу " рубають", тому що це були цілеспрямовані удари в область голови 40-сантиметровим лезом. Я, пройшовши п’ять ротацій в АТО, навіть думати не міг, що таке зі мною може трапитися в Калуші".
Вирішуючи питання про вид та міру покарання обвинуваченому, суд врахував дані про особу обвинуваченого, а саме те, що він має постійне місце проживання, позитивну характеристику за місцем проживання, в тому числі від релігійної громади та за останнім місцем роботи. Обвинувачений раніше не притягувався до кримінальної чи адміністративної відповідальності, перебуває на військовому обліку, де характеризується позитивно, розкаявся за вчинене. Крім того, спричинена злочином шкода відшкодована в повному обсязі та відсутні будь-які претензії з боку потерпілих.
Суд взяв до уваги, що до обвинуваченого було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою і він з 8 лютого 2019 року по 5 листопада 2019 року утримувався під вартою без можливості внесення застави.
Обставинами, які пом'якшують покарання обвинуваченому, суд визнав щире каяття, вчинення кримінального правопорушення вперше, добровільне відшкодування завданої шкоди, те, що він з дитинства є особою з інвалідністю.
За наслідками розгляду колегія суддів, дослідивши матеріали справи, дійшла висновку про можливість виправлення і перевиховання обвинуваченого без ізоляції від суспільства,. Тому призначила йому покарання у виді 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням із іспитовим строком на два роки.