Logo
22 Жовтня 2019, 19:05

Прикарпаття може отримати 100 мільйонів євро на розвиток енергоефективності

Про стан енергозбереження та енергоефективності в області говорив Денис Шмигаль з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, представниками центральних органів виконавчої влади.

Очільник області зазначив, що питання енергозбереження, енергоефективності, розвитку відновлювальної енергетики є пріоритетним як у роботі обласної державної адміністрації, так і влади на місцях, пише Типовий Франківськ з посиланням на ІФ ОДА.

Сьогодні майже кожна новостворена ОТГ, маючи в наявності вільні земельні ділянки та певний природній потенціал, активно залучає інвесторів для будівництва об’єктів відновлюваної енергетики, особливо сонячних електростанцій.

«Ми повинні докласти максимум зусиль для успішного впровадження заходів із енергоефективності та енергозбереження, - зазначив Денис Шмигаль. – Попри фінансування цих проєктів із Держбюджету, ми маємо можливість отримати фінансову підтримку у сумі 100 мільйонів євро від Європейського Союзу».

На Прикарпатті працюють перша черга вітрової електростанції в Долинському районі, 0,6 МВт, 5 мінігідроелектростанцій загальною потужністю 3,571 МВт, 44 сонячних електростанції загальною потужністю близько 128 МВт, біогазовий завод ТзОВ «Ґудвеллі Україна» потужністю 1,2 МВт. Заплановано збудувати та ввести в експлуатацію ще близько 18 СЕС потужністю майже 170 МВт. Крім того, у планах на найближчу перспективу зведення вітрової електростанції в Рожнятівському районі потужністю 25 МВт, другої черги вітрової електростанції в Долинському районі потужністю 5,4 МВт та другого біогазового заводу ТзОВ «Ґудвеллі Україна» в селі Тустань Галицького району потужністю 1,5 МВт.

Йшлося також про програми співфінансування «теплих» кредитів. 3,5 тисячі родин скористалися цією урядовою ініціативою минулого року, залучивши на впровадження енергоефективних заходів понад 30 мільйонів гривень. А також реалізацію Регіональної цільової програми енергозбереження для населення на 2019-2020 роки, Цільової програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії Івано-Франківської області на 2016-2020 роки. На заходи цих програм у 2019 році в обласному бюджеті передбачено кошти в сумі майже 6 мільйонів гривень.

Загальний об’єм фінансування на впровадження заходів з енергоефективності в рамках програми із Державного бюджету складає 1,6 мільярди гривень. Окрім цього, передбачено фінансову підтримку зі сторони ЄС та Німеччини у сумі 100 млн євро.

Ставши учасником програми, ОСББ отримають відшкодування витрат на модернізацію системи опалення та утеплення будівлі. Зокрема, у розмірі 70 % будуть відшкодовані затрати на роботи, матеріали та підготовчі заходи. Їх отримують 300 перших ОСББ, які звернуться до Фонду енергоефективності. Усі наступні ОСББ матимуть меншу суму відшкодування на будівельні роботи – до 50%, вартість відшкодування підготовчих робіт залишиться на рівні 70 %.

Для участі у програмі ОСББ можуть звернутися до регіонального радника для інформування і підтримки реалізації заходів в рамках програми.