Сьогодні, 27 травня, посадовці розповіли про масштаби повеней, які виникли на території Прикарпаття внаслідок затяжних дощів.
Про це йшлося під час засідання постійних комісій обласної ради з питань екології та раціонального природокористування і з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу Івано-Франківської обласної ради, пише Типовий Франківськ.
В кінці квітня-напочатку і впродовж цілого травня у нас були складні погодні умови. Внаслідок чого відбулися повені і численні затоплення. Спершу підтрпило майже 300 господарств, зруйновано мости. Попри складність ситуації, рятувальники з поліцією спрацювали дуже добре, злагоджено і чітко. Були евакуйовані люди», - зазначила заступник голови ІФ ОДА Марія Савка.
За словами Марії Савки чиновники попросили фінансової допомоги у Кабімну - 100 мільйонів гривень на подолання наслідків негоди.
"Питання по дамбах дуже складне. У Борщеві дамба була аварійної до цього. В Підліссі, в Старому Лисці також дамби значно пошкоджені стихією. З державного резервного фонду можуть бути відновлені тільки ті об‘єкти, що постраждали 20-21 травня», - додає Марія Савка.
Після стихії, яка мала місце 20-21 травня, лише на 2-3 день було відновлене електропостачання. Справа з газопостачанням значно складніша, але вже до завтра з 73 обіцяють залишаться лише 20 господарств, яким ше не доступне буде газопостачання.
Максимальна виділена сума на ліквідацію наслідків стихії 1 мільйон 200 тисяч.
«Максимальна сума, яку ми можемо виділити окремо кожному - до 25 тисяч гривень», - наголосила Марія Савка.
Як розповідають надзвичайники, обставини смерті людини, що загинула дуже складні. Оскільки вир води, що відніс чоловіка був настільки сильним, що рятувальники згідно своїх правил не мали права працювати. Були виставлені оглядові пости, щоб хоча б угледіти людину. Але тієї ночі його не знайшли.
Знайшли тіло на наступний день місцеві жителі за 600 метрів від місця, де змила вода.
«У нас в селі вода довго не затрималася. Було шквал звернень. Вони вже кажуть, що не потрібно компенсації, тільки щоб зробили порядок з річками. Я вас прошу не затягувати процес. Люди вже самі виходять на роботи», - каже сільський голова Старого Лисця Андрій Лущак.