Logo
26 Січня 2020, 19:25

Прикарпаття заробило понад 6 мільйонів гривень туристичного збору

За січень-грудень 2019 року платники податків, які здійснюють діяльність у туристичній сфері сплатили до місцевих бюджетів Прикарпаття 6,1 млн грн туристичного збору, що на 2,4 млн грн, більше ніж в 2018 році.

Про це повідомили в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області. Найбільші суми туристичного збору перерахували суб’єкти господарювання міста Яремче (майже 3922,3 тис. грн) та Івано-Франківська (1339 тис. грн).

Також впродовж 2019 року чималим попитом у туристів користувалися такі регіони області як Косівщина – надходження туристичного збору склали 187,1 тис. грн, Богородчанщина – 112,4 тис. грн, місто Коломия – 111,1 тис. грн, Долинщина – 85,2 тис. грн та Надвірнянщина – 79,2 тис. гривень.

Оскільки, туристичний збір – це місцевий збір, кошти якого надходять виключно до місцевих бюджетів, об’єднані територіальні громади, сільські, селищні та міські ради в першу чергу мають бути зацікавлені у наповненні місцевої казни. Адже ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної ради і визначення його розміру залежить тільки від депутатів місцевого рівня. Голови органів місцевого самоврядування спільно з депутатським корпусом повинні виважено та обґрунтовано підходити до питання встановлення економічно доцільних ставок туристичного збору на підвідомчих територіях.

Нагадаємо, ставка туристичного збору встановлюється рішенням органу місцевого самоврядування за кожну добу тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 відсотка мінімальної заробітної плати – для внутрішнього туризму та до 5 відсотків мінімальної заробітної плати – для в'їзного.

Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної ради.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.