Пандемія коронавірусу внесла в наше життя чимало нетипових новацій. Одні почали працювати на віддаленiй роботi, іншi відкрили для себе формат zoom-нарад, а хтось і зовсім перейшов на онлайн-навчання.
Героїня нашої наступної історії - Таня Комірницька, яка нещодавно приступила до виконання посадових обов'язків у благодійному фонді. За час карантину дівчина придбала новий експірієнс, про який і розповіла нашому порталу.
Карантин і робота
З початком карантину я не стала винятком і мене як і багатьох охопив страх і відчай. На той час я перебувала в пошуках роботи в Івано-Франківську вже другий місяць, розчарувавшись і залишивши мрії повернутися в справжній офіс до нових колег.
Крім того, думка про те, що доведеться працювати віддалено була мені неcтерпна.
В нашому рідному "Франіку" знайти достойну роботу зараз вельми складно. Переважно шукала вільні вакансії на різноманітних онлайн-сервісах, переважно на "Работа" та "Ворк". В останній час приємно дивувала дошка оголошень "OBYAVA.ua" там я змогла знайти чи мало перспективних вакансій. Якраз напередодні початку осінньої фази карантину я пройшла останню «живу» співбесіду.
Інтерв'ю пройшло добре, i вже першого жовтня я отримала пропозицію попрацювати HR- менеджером в Всеукраїнському благодійному фонді. На сьогодні, пропрацювавши на посаді більше двох тижнів, я вже можу робити якісь висновки і давати поради тим, хто збирається працювати віддалено.
Висновок 1.
Важливо не місце, а люди
Першорядними моїми завданнями були знайомство як з головним проектом, так і з колективом. Я відчувала себе трохи розгублено: як писати колегам, які мене зовсім не знають? Для мене дуже зручною виявилася схема проектів, яка відповідає на головні питання: хто, де, навіщо і за що відповідає. Моя менеджер допомогла мені з цим. Під час карантіну я активно додавалася до всіх нових колег в соцмережі. У тому випадку, якщо ви не готові перетинати кордони так швидко, то для початку ви можете додатися до нових колег в Лінкедін. Задавайте питання не соромтеся. Такий підхід допоможе швидше і якіснiше познайомитися з колегами і адаптуватися до нової роботи. Приєднуйтесь до групових дзвінків з відео. Це не завжди зручно, але це вірний спосіб познайомитися і краще пізнати нових колег.
Висновок 2.
Карантин починає нові традиції
З початком пандемії і карантину в компанії з'явилися нові традиції. Наприклад, президент Фонду робив щотижневі розсилки, в яких повідомляв про всі нові проекти, проблеми з ними пов'язанi і способи їх подолання. Щотижня проходять онлайн-тренінги в Зоом. На початку року було запущено новий проект по впровадженню системи управління знаннями. Одним з напрямків роботи є побудова системи обміну знаннями між співробітниками. Так, кожну п'ятницю ми проходимо майстер- клас, підготовлений одним із співробітників.
Висновок 3.
Відкритість і турбота - наше все
Після закінчення першого місяця роботи я отримала на пошту лист з опитуванням щодо дистанційного способу роботи. Мета того опитування - переконається в тому, що емоційний стан працівників Фонду в порядку. З'ясувалося, що близько половини робочого колективу відзначили підвищення ефективностi своєї роботи, а чверть з них відчули задоволення від своєї роботи через поліпшення work-life balance, а третина вказала на підвищення ефективності...
Тільки 11% зізналися, що в умовах віддаленої роботи їм некомфортно. Головна порада: не соромтеся розповiдати про свої проблеми. В перший день роботи у мене зламався ноутбук. Мені дуже не хотілося розповiдати про це керівництву, але вибору не залишалося і вже у наступний день мені привезли новий комп'ютер.
Мій розпорядок дня для ефективної роботи:
1. Повноцінний сон (8 годин) допомагає відновити сили і залишатися свіжою протягом усього дня.
2. З карантином і переходом на віддалену роботу з'явилося набагато більше часу на догляд за обличчям і тілом. Ранкові ритуали з масками та кремами стали доброю традицією.
3. Стакан води щоранку допомагає пробудити і очистити організм.
4. Я купила мультиварку і почала готувати корисну домашню їжу.
5. В квартирі постійно працює зволожувач повітря.
6. Регулярні заняття спортом допомагають залишатися бадьорою і підтримувати тіло в тонусі.
Працювати повноцінно - можна і поза офісом. Щоб відчути підтримку, необов'язково навіть бачитися з віч-на-віч.