Logo

Ініціатива про плату за користування землею під електроопорами та газопроводами

Сьогодні, 9 липня, відбулася чергова сесія Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання.

Депутат Івано-Франківської обласної ради від Політичної Партії «Всеукраїнське Об'єднання Платформа Громад» Тарас Виноградник вніс питання до порядку денного про оплату за користування землею під електроопорами та газопроводами, що дасть додаткові кошти громадам від монополістів.

«Це дасть  можливість головам територіальних громад та їхнім представникам звернутися до постачальників електроенергії та газу, укладати угоди, що збільшать надходження коштів до бюджетів територіальних громад», - зазначив Тарас Виноградник.

Депутати, голосуванням, підтримали внесення цього питання до порядку денного.

Під час розгляду цього питання виступив Тарас Виноградник.

"Запити щодо сплати за оренду користування земельними ділянками організації, які мають монопольне представництво Івано-Франківської області, а саме "Прикарпаттяобленерго", "Тисменицягаз" та "Івано-Франківськгаз збут". На жаль,  за користування даними земельними ділянками тільки близько 10% коштів надходить в територіальні громади, місцеві бюджети.

Не всі знають свої можливості та повноваження виступати ініціатором укладення договорів щодо сплати за користування земельними ділянками, де розташовані об'єкти енергетики, об'єкти газотранспортної системи, та де проходять магістральні трубопроводи по яких прокачуються нафтопродукти. На сьогоднішній момент не укладено жодних договорів, які регламентували б порядок та умови їх використання", - наголосив депутат від партії "Платформа Громад".

 "Якщо за це рішення не проголосують, рекомендую до цього питання повернутися та серйозно опрацювати, тому що воно є дуже важливим", - наголосив голова обласної ради Олександр Сич. 

Проте ініціативу Тараса Виноградника не підтримали. "За" проголосувало 35 депутатів.