Logo

Проблеми комунальних підприємств: Що уже вдалося вияснити новоствореній Виноградником тимчасовій комісії по їх перевірці

Депутат Івано-Франківської обласної ради від “Платформи громад”, голова комісії з питань захисту прав людей, законності та правопорядку обласної ради Тарас Виноградник в інтерв'ю "Галці" розповів про роботу тимчасової комісії, яка перевіряє діяльність комунальних підприємств.

Як уже інформував "Типовий Франківськ" нещодавно з ініціативи депутата була створена контрольна комісія з перевірки комунальних підприємств облради.

Тимчасова контрольна комісія Івано-Франківської обласної ради наразі перевіряє три комунальні підприємства: комунальне підприємство з експлуатації майна, “Облагроліс” та КП “Центральна закупівельна організація”.

"Коли я виступив з ініціативою створення цієї комісії, був певний супротив у сесійній залі, колеги не розуміли навіщо і що перевіряти. Але уже в ході роботи усі зрозуміли, що це було дійсно необхідно. Ми почали копати – а там просто непочатий край роботи. До речі, членами комісії є представники всіх фракцій, які представлені в обласній раді. Згідно з законом про місцеве самоврядування, поки комісія не закінчила роботу, я  не можу розголошувати деталі. Наразі тривають перевірки", - каже Тарас виноградник.

Попри сказане, депутат поділився тим, що вже виявили факти порушення в діяльності керівництва комунальних підприємств, невиконання законів України та невиконання рішень сесій обласної ради. 
Засновником цих комунальних підприємств є обласна рада.

"Тобто виходить що вони не виконують рішення організації, яка утворила ці підприємства і має контролювати їх діяльність", - підсумовує Виноградник. - "Ми зрозуміли, що не всі підприємства працюють ефективно і їх діяльність не завжди є економічно доцільною. Наприклад, одне з підприємств здійснює свою діяльність і у нього є дохідна частина в 30-40 мільйонів в рік, а вони ще з обласного бюджету просять гроші, ми їх дотуємо. Водночас в обласної ради немає грошей на виконання якихось соціальних програм: школи-інтернати, садочки, дитячі санаторії, навіть програми духовного життя чи програми “Чиста вода”. А ми даємо гроші на утримання цих підприємств, хоча вони заробляють гроші, або неефективно використовують зароблені гроші".

Також, депутат на черговій сесії, хоче підняти питання про доповнення переліку підприємств, які потрібно перевірити.

За рішенням сесії, комісія працюватиме до першого вересня. При необхідності, вона продовжить свою діяльність.

Найбільшими проблемами комунальних підприємств, на думку пана Тараса, є те, що вони не працюють в ринкових умовах, не працюють з точки зору ефективності, не націлені працювати на досягнення прибутковості. А ефективність - це прибуток, який має бути спрямований на інші соціальні програми.