Logo
4 Листопада 2019, 14:03
Теги: культура

Участь в проєкті "Культурний розвиток громад" найбільше взяли ОТГ з Прикарпаття

Проєкт "Культурний розвиток громад", що проводиться АССОГУ за підтримки Українського культурного фонду, входить на завершальну стадію.

Впродовж трьох місяців тривали регіональні інформаційні зустрічі, конкурс проєктів від громад, які зацікавились ідеєю навчитися оформлювати проєкти, що зроблять громаду відомою, туристично привабливою та, зрештою, приведуть її до економічного зростання через розвиток власної культури.

За результатами роботи конкурсної комісії найбільш мотивовані та творчі громади взяли участь у навчанні – відвідали три тренінги, виконували домашні завдання на он-лайн платформі проєкту, в результаті чого визначилися з тим, яка місцева «родзинка» буде основою розвитку їх території. Навчання, які проводили досвідчені тренери, що мають значну історію власного успіху в розкритті потенціалу сіл та міст України – Ірина Каць та Павло Третьяков.

Учасники формують плани покращення культурних послуг. Методологію консультанти АССОГУ отримали від програми "Децентралізація приносить кращі результати "Добре". Тепер мультиплікують знання та перетворюють на навички для громад. Наталія Морозюк та Олена Балуєва - досвідчені консультанти, які готували разом з громадами Плани покращення послуг у сферах, які вибирали громади. А цього разу в методологія апробовується в он-лайн режимі. Громади проводять діагностику ресурсної бази у сфері культури, шукають свої родзинки, формують плани.

Конкурсний відбір на участь у проєкті «Культурний розвиток громад» пройшли представники майже всіх областей України, та найбільше громад – саме з Івано-Франківшини: це Витвіцька, Верхнянська, Долинська ОТГ та Узинська громада.

Таким чином представники громад з різних областей України працювали над розробками, що сприятимуть розвитку їх територій. Підсумкова конференція проєкту «Культурний розвиток громад» відбудеться 5 листопада 2019 року.

Над якими напрямками власного культурного розвитку працювали представники Франківщини? Долинська ОТГ, наприклад, переймається розвитком бджільництва та має власний, креативний та авторський проект «Бджолиного містечка», що має стати окрасою краю та також сприяти залученню туристів, - про це мріють Галина Курус та Юлія Антонів, представниці міського центру культури, спорту і туризму.

Також із Івано-Франківщини, а саме, Витвицької ОТГ, маршрут по криївкам (військово-оборонним та господарським спорудам УПА, розташованим під землею) розробляють Марія Уткіна та Марія Палемар, із мрією про «Золоте кільце Франківщини».

Узин – це невеличке містечко Тисменицького району на Івано-Франківщині, яке, однак, нараховує більш ніж шість століть властої історії! Село має й унікальні, занесені до Червоної книги, рослини, які є окрасою краю, а могли б, завдяки правильно оформленому проекту культурного розвитку, стати й тим, навколочого базуватиметься не тільки «зелений туризм», а й фестивальний рух. Наприклад, горицвіту в Україні традиційно присвячено багато пісень, а ось «гора горицвіту» знаходиться саме в Узині. Над поєднанням фестивального руху, туризму та захисту природи в одному проекті й працює Узинська сільська рада – учасник проекту «Культурний розвиток громад».

Де краще жити – в мегаполісі, або в маленькому містечку? Великі міста зручніші для проживання з точки зору побуту, натомість маленькі – душевніші. В них ніколи не відчуваєш себе одиноким серед великої кількості людей. Особливо, якщо мешканці об’єднані єдиною творчою ідеєю – будь то гордість власною унікальною історією, або бажання зробити свій край відомим сучасними модерновими рекреаціями.

Громади, згуртовані навколо розбудови власного креативного простору, реалізації творчих задумів та мистецьких заходів, залучають мешканців до взаємодії в сфері підтримки та продовження культурних традицій. Чекаємо на те, що проєкти, над якими працювали представники громад, здобудуть перемоги у різноманітних конкурсах, їх автори знайдуть донорів для розвитку власних територій, а Україна збагатиться новими перлинами «зеленого туризму» та відроджуватиме й берегтиме історію і культурні традиції, а назви сіл та міст, що працювали із «Культурним розвитком громад», стануть відомі всій Україні як місця, які неодмінно слід відвідати!

На фото:

1. Представники Узинської громади розробляють проект під час тренінгу
2. Витвиця – місцина «Криївок»
3. Верхнянська ОТГ
4. Проект Долинської ОТГ – «бджолине містечко»