В Івано-Франківську стартував новий і незвичний для міста проект: «Соціальне репетиторство». Сьогодні у приміщенні Вільного простору STANTSIYA, де проходитимуть всі заняття, відбулося перше – з англійської мови.
Проект Типового Франківська у співпраці із ГО «Самопоміч» покликаний, насамперед, допомогти випускникам франківських шкіл, які будуть здавати ЗНО в 2015 році. Соціальні репетитори підготують учасників до складання ЗНО з найбільш затребуваних предметів на ринку освітніх послуг в Івано-Франківську.
«Ми склали графік занять із пяти основних предметів. Це - Українська мова та література, Історія України, Англійська мова, Математика та Біологія. Сьогодні перше заняття з англійської мови. В цьому нам допомагає соціальний репетитор, яка погодилася на волонтерських засадах займатися з дітьми. В групах по 10-12 дітей, в залежності від того який предмет, які займаються, поглиблюючи свої навички. Це дасть їм більші можливості і більше шансів поступити до тих ВНЗ, які вони для себе виберуть», – розповів Микола Гавриляк, активіст ГО «Самопоміч», координатор проекту в Івано-Франківську.
Він додав, що проект «Соціальне репетиторство» в першу чергу орієнтований на тих, хто соціально незахищений і не може дозволити собі оплатити репетитора, який коштує доволі великих грошей. Всі охочі могли подати заявку та зареєструватися до участі в проекті через Інтернет.
«Таким чином ми набрали 5 груп, а з лютого буде стартувати другий потік, який теж буде орієнтований на ЗНО 2015 року. Заняття відбуватимуться 5 днів на тиждень, кожного дня різний предмет. В цілому 10-12 занять – це один курс. В ці заняття постараємося вкласти власне ту програму, яка потрібна для ЗНО. Якщо все піде вдало, то ми плануємо набрати і третю групу. Таким чином, щоб максимально допомогти дітям у потрібних знаннях, щоб вони могли поступити до тих ВНЗ, які вони оберуть», – каже Микола Гавриляк.
За словами соціального репетитора Маї, яка погодилася на волонтерських засадах брати участь в проекті, вона з радістю поділиться своїми знаннями з усіма, хто приходитиме на заняття.
«Мені 22 роки, але англійську я вчу вже 17 років. Спочатку в школі, потім ходила на курси, вчилася в гімназії №1, де поглиблено вивчали англійську. Неодноразово бувала закордоном, тому маю багато розмовної практики. Зараз навчаюся в університеті на Міжнародних відносинах. В мене буде й диплом перекладача-референта, а це – живий переклад. Англійську мову знаю дуже добре, тому думаю, що мої знання зможуть допомогти й іншим», – каже дівчина.