Після підписання угоди на саміті ЄС-Україна 8 липня 2019 року було прийнято рішення продовжувати успішну роботу Програми «U-LEAD з Європою» з підтримки децентралізації та регіонального розвитку по всій Україні до 2024 року.
Співпраця Програми з об’єднаними громадами Івано-Франківської області триватиме і надалі, пише Типовий Франківськ з посиланням на ULEAD.
«Івано-Франківський регіональний офіс U-LEAD продовжує підтримувати розвиток і посилення місцевого самоврядування, допомагати громадам скористатися можливостями, запропонованими реформами децентралізації та регіональної політики. Офіс є наступником регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування, який був створений у 2016 році, підтримувався Програмою до кінця 2019 року і тепер включений до структури U-LEAD», - зазначає керівник Івано-Франківського регіонального офісу U-LEAD Руслан Панасюк.
40 створених об’єднаних територіальних громад, нові ЦНАП і стратегії розвитку, зміцнення безпеки та посилення спроможності ОТГ в освіті, медицині та бюджетуванні. Такими є короткі підсумки роботи великої команди експертів Програми «U-LEAD з Європою» з громадами Івано-Франківської області на завершення 2019 року.
Попри різні прогнози щодо четвертого року впровадження реформи децентралізації, темпи добровільного об’єднання не знизились. Протягом 2019 було створено десять нових об’єднаних громад.
У трьох ОТГ (Витвицькій, Брошнів-Осадській та Верхнянській) за підтримки U-LEAD були відкриті сучасні центри надання адміністративних послуг. А Печеніжинська громада модернізувала віддалені робочі місця адміністраторів ЦНАП. В результаті – близько 30 тисяч мешканців чотирьох громад отримали доступ до якісних адміністративних послуг, задля отримання яких відтепер непотрібно долати десятки кілометрів. Переважна їх більшість надається у старостинських округах, а у весь спектр – в адміністративних центрах громад.
За експертного супроводу представників Програми чотири громади області у 2019 році розробили Стратегії розвитку - Делятинська, Спаська, Букачівська та Олешанська.
Прикарпатські ОТГ брали активну участь у різноманітних ініціативах Програми. Зокрема, Делятинська ОТГ напрацювала концепцію просторового розвитку в рамках проєкту «Інтегроване просторове планування в ОТГ» від CANaction School. Космацька, Ланчинська, Матеївецька, Рожнівська і Старобогородчанська громади взяли участь у безпековій ініціативі «Покращення цивільного захисту в громаді», в рамках якої відбулись навчання для добровільних пожежних команд ОТГ. А в с. Прокурава Космацької громади для добровольців-пожежників збудували депо силами місцевих мешканців.
Окрім того, усі громади Прикарпаття мали можливість пройти навчання за спеціалізованими програмами і вивчити український та закордонний досвід в сфері енергоефективності, сталої мобільності, муніципального управління, а також побудови оптимальних та ефективних мереж надання освітніх та медичних послуг.