Logo
27 Липня 2021, 15:32

Вірян запрошують приєднатися до Всеукраїнської Патріаршої прощі до Крилоса (ПРОГРАМА)

Сьогодні, 27 липня, в приміщенні Івано-Франківського Архієпархіального управління відбулася пресконференція з нагоди проведення цьогорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої у селі Крилос.

Поспілкуватися з журналістами прийшли Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, синкел у справах духовенства та священних родин митрополит протоієрей Олег Каськів та голова Молодіжної комісії протоієрей Михайло Віхоть.

4

Цьогорічна проща до Крилося присвячена 425-тиріччю Берестейської унії, згідно з якою більшість ієрархів Київської митрополії на чолі з Митрополитом Київським вийшли з-під канонічної підлеглості Константинопольському патріархату та приєднались до Римо-католицької церкви.

Програма розпочнеться з Божественних Літургій, які пройдуть одночасно у храмах трьох міст: Івано-Франківськ, Калуш та Бурштин. Після чого віряни розпочнуть пішу ходу до села Крилос, під час якої передбачені зупинки у Тязові та Ямниці. Проте, прочани будуть не тільки з Івано-франківської області. Передбачається, що протягом двох днів, Крилос відвідає близько 50 тис. осіб.

Окрім того, для блага вірних, які прибудуть на прощу, близько 150 священників Архієпархії проводитимуть сповідь.

Цікавою буде і програма передбачена для молоді. Це євангелізаційно-мистецька програма розділена на дві частини, які включають пісні Прослави, свідчення людей "Як Господь торкнувся їх" та естрадний концерт за участі Олега Чигера та інших виконавців, які мають стати сюрпризом.

Кульмінаційним моментом молінь стане Архієрейська Божественна Літургія, яку відслужить Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав.

Обласна державна адміністрація та інші органи влади забезпечать для вірян належний доступ, вільний рух та громадський порядок, щоб перебування на прощі для кожного пройшло комфортно. Також, за безпекою прочан наглядатимуть медики, поліція і рятувальники.

5

"Давнішого на нашій землі історичного місця такої величі немає. Тим, що ми зараз робимо, ми відновлюємо свою пам'ять, пам'ять нашої історії, яка має нас учити, що ми є великим народом й маємо великих предків. В Крилосі й Галичі перетинається і духовне, і історичне. Тому, ми маємо вшановувати цю святиню, віддавати повагу і честь нашим предкам, князям, митрополитам, духовенству, історії", - розповідає про святе місце Владика Володимир Війтишин.

Програма:
31 липня (субота)

08:00 – Божественна Літургія в Архікатедральному соборі (м. Івано-Франківськ), благословення прочан.

08:00 – Божественна Літургія в храмі св. Архистратига Михаїла (м. Калуш), благословення прочан.

08:00 – Божественна Літургія в храмі всіх святих і священомученика Йосафата (м. Бурштин), благословення прочан.

18:30 – Зустріч прочан в с. Крилос (реєстрація).

19:00 - 22:00 – Сповідь.

19:00 – Співана вервиця.

20:00 – Молебень до Богородиці. Похід до княжої криниці, освячення води.

21:30 – Пісні на прославу Пресвятої Богородиці.

21:45 – Вечірня. У часі Вечірні урочисто виносять для почитання чудотворну ікону Матері Божої.

23:00 – Наука про Святі Таїнства. Молитви на оздоровлення. Акафіст до Богородиці.

1 серпня (неділя):

00:00 – 01:30 – Нічні чування перед Церквою.

00:00 – 03:00 – Євангелізаційно-мистецька програма для молоді на стадіоні сільської школи с. Крилос.

06:00 – 07:30 – Прибуття прочан.

07:00 – 11:00 – Сповідь.

07:45 – Утреня.

08:45 – Зустріч Блаженнішого Патріарха Святослава.

09:00 – Архієрейська Божествення Літургія.

11:00 – 13.00 – Приватне вшанування чудотворної ікони, відвідування Хресної дороги, Княжої криниці, чудотворного джерела св. Франциска та музею історії Давнього Галича.

7