Logo
1 Серпня 2023, 16:17

Протягом останніх шести місяців на Прикарпатті зареєстровано 30 випадків хвороби Лайма

Щорічно на території Івано-Франківської області реєструються спорадичні випадки захворювання на хворобу Лайма. Більшість випадків фіксують із травня до листопада. Це період найвищої активності іксодових кліщів, які є переносниками цієї інфекції, пише Типовий Франківськ з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Впродовж 6 місяців 2023 року зареєстровано 30 випадків хвороби Лайма, за аналогічний період минулого року – 28 (зростання захворюваності на 7,1%).

Серед дітей захворюваність зросла на 40% (за 6 міс. 2023 року – зареєстровано 7 випадків, за 6 міс. 2022 року – 5 випадків). Найбільша кількість випадків спостерігається у Івано-Франківському та Надвірнянському районах.

Хвороба Лайма (також відома як Лайм-бореліоз, системний кліщовий бореліоз) - природно-осередкове інфекційне захворювання з групи бактеріальних зоонозів, яке спричинюють борелії, що передаються через присмоктування іксодових кліщів.

Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.

Якщо не проводити належне лікування, то хвороба Лайма може мати наслідки різного характеру – від легкого до складного, а саме:

- хронічне запалення суглобів;
- тяжкі форми аритмії;
- ураження периферичних нервів;
- ураження головного мозку (менінгіт, енцефалопатія);
- запалення серцевих оболонок;
- блокада серця.

Основні елементи профілактики хвороби Лайма:

-​ Уникайте місць найбільшого скупчення кліщів (парки, ліси), особливо в сезон їх активності.
-​ Застосовуйте репеленти.
-​ У походи надягайте закритий одяг, волосся ховайте під головним убором/ косинкою (краще, якщо всі ваші речі будуть світлими – так набагато простіше виявити кліща до його проникнення під шкірний покрив).
-​ Здійснюйте під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям.
-​ Вдома одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та випрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.
-​ Якщо ви виявили на своєму тілі кліща, що вже проник під шкірний покрив, його потрібно без зволікань видалити самостійно або звернутися за кваліфікованою допомогою до найближчого медичного закладу (другий варіант є більш прийнятним, оскільки при "домашньому" видаленні кліщів його частина може залишитися під шкірним покривом).

 

 

Фото з відкритих джерел