Logo
8 Травня 2019, 14:21

«Прозорі ради»: дві міські ради на Прикарпатті займають перші місця у рейтингу

Сьогодні, 8 травня, в Івано-Франківську всеукраїнська коаліція «Прозорі ради» презентувала результати громадського дослідження прозорості роботи 16 місцевих рад України.

Зокрема, під громадський контроль потрапили і чотири ради Прикарпаття: Івано-Франківська, Бурштинська, Коломийська міські ради та Івано-Франківська обласна рада, пише Типовий Франківськ.

Коаліція була створена у 2015 році, а у 2018 почала роботу із 16 місцевими радами Івано-Франківської, Полтавської, Рівненської та Чернігівської областей.

Як розповідає представник коаліції в Івано-Франківській області, юрист Ольга Симчич, дослідження прозорості проводилось за методологією, що включає дослідження міських рад за 14 критеріями та обласних рад - за 10 критеріями.

«Перші місця у загальному рейтингу міських рад серед чотирьох областей займають дві прикарпатські: Бурштинська та Івано-Франківська міська рада. Серед обласних рад - Івано-Франківська займає останнє місце», - розповідає Ольга Симчич.

Зокрема, серед 14 критеріїв є доступ громадян на пленарні засідання рад, оприлюднення рішень сесії ради, проектів рішень ради, доступний механізм ініціювання громадських слухань.

Представниця коаліції зазначає, також для ефективнішої роботи коаліція дає кожній з рад певні рекомендації. На заході їх представили по п`ять для Івано-Франкіської обласної та міської ради, Бурштинської та Коломийської міських рад.

Наприклад, рекомендації для Івано-Франківської обласної ради: закріпити належним чином порядок оприлюдення рішень ради; запровадити практику вчасного оприлюдення протоколів, висновків та рекомендацій депутатських комісій та проектів рішень рад; забезпечити технічну можливість подачі електронних петицій до обласної ради на її офіційному веб-сайті; визначити порядок оприлюднення на офіційному ради звітів депутатів та анонсувати на сайті ради дату, місце і час звітування депутатів; а також оприлюднити інформацію про всіх депутатів на офіційному сайті ради.

Схожі рекомендації є і для інших рад, дехто вже почав дослухатись до них і ефективніше працювати.

«Івано-Франківська міська рада показала високий рівень прозорості. Адже багато депутатів звітують на сайті ради, хоча є і порушники», - додає Ольга Симчич.

За словами представник коаліції, у жовтні-листопаді рейтинг оновлять, роботи рад знову проаналізують, переоцінять.