Logo
21 Червня 2015, 14:17

Прикарпатець зробив вражаючі знімки зустрічі з бурим ведмедем в Карпатах (ФОТО)

Прикарпатець Віктор Худяк в горах на шляху з с.Осмолоди до с.Колочави зустрів бурого ведмедя, який дозволив чоловікові зробити вражаючі знімки зблизька. 

ведмдь2

Неймовірними любительськими фотографіями Віктор Худяк поділився у Мережі, пише Галка.

ведмідь1

Бурий ведмідь – найбільший з наших наземних хижаків. Звично зустрічаються дорослі тварини масою 100-200 кг.  Пересуваючись лісом чи горами там, де є ведмеді, потрібно створювати хоча б якийсь шум – говорити, наспівувати, свистіти, тріщати сучками. Цих заходів цілком вистачить щоб тварина здалеку почула людину і завчасно, спокійно і без паніки (що якраз і є небезпечно), пішла геть.

ведмідь3

Коли зустріч з ведмедем відбулася, але він не втікає, це означає, що він ще не вирішив, як поступити. Інколи він може зробити 2-3 випади в сторону людини, ставати на диби, ревіти. Краще спокійно, але досить швидко, відійти в сторону, стараючись при цьому опинитися з навітряної сторони, щоб ведмідь почув запах. Якщо такої можливості нема, потрібно, відходячи, подавати голос – кричати, говорити. Якщо ведмідь знаходиться близько, на відстані 10-15 метрів, не рекомендується дивитися йому в очі, оскільки в хижаків це є сигналом до бійки.

ведмідь4

Якщо ведмідь не втікає, а наближається, і при цьому дивиться прямо на людину, не відвертаючи голови, необхідно не соромлячись вибрати велике дерево і, не зволікаючи, залізти якнайвище. Якщо в руках кошик, сумка, рюкзак чи навіть шапка, потрібно кинути цю річ ведмедю – поки він буде задовольняти свою цікавість, ви встигнете вилізти на дерево. Навряд чи він за вами полізе – дорослі ведмеді, як правило, цього не роблять. Малоймовірно, що зустріч з ведмедем може закінчитись лазінням по деревах, але повністю виключати такого варіанту не можна.

ведмідь5

ведмідь6