Logo

Путін заявив, що не проти діалогу з Україною і Магате, але висунув свої умови

Президент Франції Еммануель Макрон і президент Росії Володимир Путін, який розв'язав в Україні війну, погодилися з необхідністю залучення МАГАТЕ для гарантування безпеки ядерних об'єктів на території України.  Також Путін погодився до діалогу з Україною і МАГАТЕ, але за певних умов.

Цієї домовленості вони досягнули під час телефонної розмови, повідомили в Єлисейському палаці 6 березня.

"Президент Франції висловив президенту Путіну глибоке занепокоєння у зв'язку з ризиками для безпеки ядерних об'єктів,  а також нагальною потребою вжити конкретних заходів для подолання цих ризиків. Він наголосив на абсолютній необхідності уникати будь-якої шкоди цілісності українських цивільних ядерних об’єктів, безпека яких має бути забезпечена відповідно до правил МАГАТЕ та пропозицій його генерального директора", - йдеться в повідомленні.

В Єлисейському палаці додали, що президент країни-окупанта погодився з тим, що робота з гарантування безпеки ядерних об'єктів "має бути негайно розпочато МАГАТЕ".

Макрон наголосив, що необхідно повністю виключити всі зазіхання на цивільні українські атомні об'єкти.  А також закликав Путіна "до поваги міжнародного гуманітарного права, захисту цивільного населення та доставки допомоги". 

Своєю чергою, Путін у розмові запевнив Макрона, що начебто не проти зустрічі у форматі МАГАТЕ-РФ-Україна.  Утім, за його словами, така зустріч можлива не у Чорнобилі, а щодо відеоконференції чи третьої країни.

 

 

 

Фото з відкритих джерел