На цей вид дотації з бюджету передбачено 100 мільйонів гривень.
Кабмін ухвалив постанову, якою внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. У цьому документі прописано спеціальне фінансування для власників п’яти і більше молочних корів, пише Еекспрес.
— Цьогоріч передбачено дотації за утримання корів — у розмірі п’ять тисяч гривень на особину, — розповідає Олена Альшанова, заступниця директора департаменту аграрної політики та сільського господарства Мінекономіки. — Одне фермерське господарство може отримати 250 тисяч гривень на рік. Учасниками цієї програми можуть бути фермери, у власності яких на 1 липня цього року перебуває п’ять і більше корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.
— Які документи фермери повинні подати і куди?
— Для отримання дотації слід до 1 жовтня надіслати до Мінекономіки відповідну заявку, довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком, а також — витяг з Єдиного державного реєстру тварин. Потрібен і витяг з Державного реєстру юридичних осіб, що підтверджує — це справді фермерське господарство.
Поданими належним чином вважаються заявка та документи, які надійшли до Мінекономіки та зареєстровані в системі електронного документообігу. Документи, подані не в повному обсязі, мають бути повернені фермерському господарству в п’ятиденний термін.
До речі, цю постанову уряд прийняв і опублікував пізніше, аніж очікувалося. Багато господарств не встигає чи то зареєструватися сімейним фермерським господарством, чи то оформити документи. Можливо, буде запропоновано зміни до постанови, що передбачатимуть наявність корів не на 1 липня, а на 1 вересня.
— Коли фермери зможуть отримати дотації?
— Комісія Мінекономіки до 25 жовтня формує реєстр фермерських господарств — одержувачів дотації за утримання корів. Мінекономіки затверджує розподіл бюджетних коштів між фермерськими господарствами протягом 15 робочих днів і щонайпізніше 10 грудня спрямовує їх на рахунки фермерів.
— Чи багато фермерів зможе претендувати на таку допомогу?
— Загалом на цей вид дотації буде виділено з держбюджету 100 мільйонів гривень. За різними розрахунками, новий напрям підтримки дасть змогу дотувати фермерським господарствам близько 20 тисяч голів ВРХ.
— А чому цього року не передбачено державних дотацій на корів та відгодівлю молодняка ВРХ для домогосподарств?
- Нині всі інструменти державної підтримки спрямовані на те, щоб забезпечити перехід особистих селянських господарств в операторів ринку. Вони можуть стати сімейними фермерськими господарствами, фізичними особами — підприємцями, об’єднатися в кооперативи. І тоді матимуть підтримку держави.
— Які ще напрями буде профінансовано цьогоріч?
— Передбачено й спеціальну бюджетну дотацію для тих, хто на 1 серпня має від 10 до 300 бджолосімей. Сума — 200 гривень за кожну. Допомогу надаватимуть на безповоротній основі юридичним особам, фізичним особам — підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей. Вони можуть подавати документи до 1 жовтня за місцем розташування пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради ОТГ.
Автор: Газета Експрес