Logo
7 Лютого 2020, 11:24

У Франківську за рік на рак захворіло понад 700 людей

Сьогодні, 7 лютого відбулась прес-конференція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з раком.

У 2019 році кількість пацієнтів в місті Івано-Франківську, яким вперше встановлено діагноз раку склала 784 випадки проти 797 у 2018 році, що на 13 випадків менше, пише Типовий Франківськ

«Сьогодні ми зібралися відзначити Всесвітній день боротьби з раком. Мабуть, минулого року ми багато про це говорили, але це така тема, про яку потрібно говорити постійно. Про рак потрібно розуміти всім. Онкологічна захворюваність одна із причин смертності наших громадян»,- зазначила начальник управління охорони здоров'я Марія Бойко

Станом на 1 перше січня 2020 року у Івано-Франківській області знаходяться на обліку 28190 хворих. В період медичної реформи важливо, щоб пацієнти співпрацювали з медичними закладами, та самі приходили на діагностику. Є дуже вагомим на якій стадії буде діагностовано рак. Раніше виявлений діагноз дає більше шансів на швидше одужання.

Захворювання на онкологічні хвороби у 2019 році реєструвались за локалізаціями наступним чином:

- на 1 місці онкологічні хвороби шкіри-121 випадок,
- на 2 місці- онкологічні захворювання грудної залози-95випадків,
- 3 місце захворювань передміхурової залози 66 випадків,
- 4 онкологічна патологія ободової кишки склад-52 випадки.

Основна мета привернути увагу суспільства до цієї проблеми. Важливо донести до людей, що не потрібно боятися діагностики, потрібно боятися діагнозу, який може бути виявлений, якщо вчасно не звернутися в лікарню.

Для раннього виявлення захворювання на рак було закуплено для закладів охорони здоров'я мамограф, та рентген апарат, в 3, 4 та 5 поліклініку в дитячу лікарню, та дитячу поліклініку, а також у міську клінічну лікарню №1.

До слова: у 2019 році залишається високим рівнем занедбаності онкологічної захворюваності легень- 28,0%,проти 44,8% у 2018 році, що пов’язано із ускладнененою діагностикою.