Logo
22 Квітня 2024, 16:22

Ракети ATACMS більшої дальності можуть увійти в перший пакет допомоги Києву, - сенатор

У найближчому пакеті військової допомоги від США Україна може отримати, зокрема, тактичні ракети ATACMS збільшеного радіусу дії. Про це в інтерв’ю CBS-News заявив голова сенатського комітету з питань розвідки Марк Уорнер.

"Я сподіваюся, щойно це (ухвалений законопроект про допомогу Україні – УНІАН) дійде до президента до вівторка чи середи, ці поставки будуть буквально запущені цими ATACMS більшого радіусу дії", – сказав він, наголосивши, що ці ракети прямо прописані в законопроекті.

За словами сенатора, якщо із проходженням законопроекту в Сенаті все буде гаразд, поставки самої зброї можуть стартувати вже під кінець наступного тижня. Уорнер додав, що Пентагон вже мав підготувати ракети ATACMS до передачі Україні.

Довідково. ATACMS – тактична балістична ракета класу "земля-земля", призначена для знищення ворожої техніки, живої сили та споруд. Може запускатися із самохідних систем M270 MLRS та M142 HIMARS, які вже є на озброєнні ЗСУ.

Існує кілька модифікацій ракети ATACMS, які відрізняються системами наведення, типом (фугасні, касетні) і потужністю боєголовки, а також максимальною дальністю дії (від 165 до 310 км).